×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

W. Brytania: Resort obrony: odmowa walki bardzo częsta w rosyjskich wojskach na Ukrainie

Autor: PAP Data: 30 sierpnia 2023 09:34

Rosyjskie siły zbrojne na Ukrainie zmagają się z wysoką liczbą odmawiających walki żołnierzy, co jest odzwierciedleniem braku wyszkolenia, motywacji i sytuacji wysokiego stresu - przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej napisano, że 25 sierpnia dwóch rosyjskich żołnierzy zostało skazanych przez sąd wojskowy na co najmniej dwa lata kolonii karnej za odmowę wykonania rozkazu powrotu na front na Ukrainie. Z kolei 18 lipca serwis informacyjny Mediazona podał, że Rosja skazywała blisko 100 żołnierzy tygodniowo za odmowę walki, co oznacza, że jeśli ten trend się utrzyma, rocznie będzie około 5200 wyroków skazujących za odmowę.

"Wysoki wskaźnik skazań świadczy o złym stanie morale w armii rosyjskiej i niechęci niektórych pododdziałów do walki. Odmowa walki prawdopodobnie jest odzwierciedleniem braku wyszkolenia, motywacji i sytuacji wysokiego stresu, z jakimi borykają się siły rosyjskie na całej ukraińskiej linii frontu" - oceniono.

Dodano, że choć niektórzy żołnierze odmówili walki, a wskaźniki strat pozostają wysokie, Rosja najprawdopodobniej kompensuje ich ubytek, wysyłając na linię frontu masę słabo wyszkolonych żołnierzy. Od czasu częściowej mobilizacji we wrześniu 2022 r. Rosja zweryfikowała swoje podejście do działań wojennych, stawiając na masowość sił w operacjach ofensywnych i obronnych.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz