×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

W sierpniu więcej lotów flydubai między Dubajem i Krakowem

Autor: PAP Opublikowano: 25 lipca 2023 09:55

Linia lotnicza flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zwiększy w sierpniu liczbę lotów na trasie pomiędzy Dubajem i Krakowem z 14 do 17 tygodniowo – poinformował we wtorek Kraków Airport. Przewoźnik operuje na tej trasie od kwietnia 2018 roku.

Zgodnie z rozkładem lotów od 3 sierpnia do 2 września br. loty pomiędzy Krakowem a Dubajem będą się odbywać trzy razy dziennie w poniedziałki, czwartki i soboty, a w pozostałe dni tygodnia dwa razy dziennie.

Jak podkreślił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, zwiększając częstotliwość lotów, dubajski przewoźnik wykorzystuje potencjał połączenia pomiędzy największym miastem ZEA i stolicą Małopolski.

"Dubaj często jest celem podróży, ale to również świetna baza przesiadkowa do Azji, Afryki oraz na Antypody. Dzięki współpracy flydubai z liniami Emirates, pasażerowie podróżujący z Krakowa mogą skorzystać z szerokiej oferty obu linii" - wskazał Włoszek.

Według prezesa Kraków Airport lotnisko w tegorocznym sezonie letnim z powodzeniem odbudowuje siatkę połączeń sprzed okresu pandemii. Świadczy o tym przekroczenie w miniony weekend progu 5 mln pasażerów obsłużonych od początku roku. Wynik taki został odnotowany po raz piąty w historii portu, a obecny osiągnięto najszybciej w skali danego roku.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2022 r. port obsłużył blisko 7,4 mln pasażerów; był to drugi wynik w historii lotniska. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów przewoźnicy operujący z krakowskiego lotniska oferują 145 połączeń do 107 miast w 33 krajach.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz