×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Waldemar Buda: kilkadziesiąt mln zł na modernizację lokali komunalnych w Łodzi

Autor: PAP Opublikowano: 16 września 2023 12:50

W sobotę minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wręczył przedstawicielom miasta czek na ponad 320 tys. zł. W sumie ministerstwo wydało kilkadziesiąt mln zł na remonty komunalne w Łodzi a ponad miliard zł w skali kraju - powiedział szef MRiT.

Wręczenie symbolicznego czeku na modernizację lokali komunalnych odbyło się przed kamienicą przy ul. Zgierskiej 36 w Łodzi, w starej części dzielnicy Bałuty, gdzie - jak podkreślają mieszkańcy - takich mieszkań miejskich do remontu jest jeszcze bardzo dużo.

"Te lokale są pustostanami i to jest szansa na odzyskanie kilku z nich. Mieszkań, które mogą być wynajęte, udostępnione łodzianom" - mówił minister.

"W Łodzi jest kilka tysięcy osób oczekujących na takie lokale. Jeśli chodzi o dofinansowanie, łódzkie wnioski mają priorytet" - przekazał w sobotę minister. "W sumie ministerstwo wydało kilkadziesiąt mln zł na remonty komunalne w Łodzi a ponad miliard zł w skali kraju" - podkreślił szef MRiT.

Przedstawiciel miasta Łodzi Sławomir Granatowski zwrócił uwagę, że gmina poszukuje różnych rozwiązań, aby pozyskać jak najwięcej mieszkań do zasiedlenia. "Korzystamy miedzy innymi z funduszu dopłat Ministerstwa Rozwoju i Technologii na remonty pojedynczych lokali. Niestety, całych kamienic, dużych nieruchomości nie da się od razu wyremontować, bo są zasiedlone" - mówił Granatowski.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz