×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Warmińsko-mazurskie: Ścieżka edukacyjna w Pieckach zamknięta z powodu ptasiej grypy

Autor: PAP Data: 18 maja 2023 13:16

Dyrekcja Mazurskiego Parku Krajobrazowego zdecydowała o zamknięciu do odwołania popularnej wśród turystów ścieżki edukacyjnej "Wokół stawu w Pieckach". Powodem jest stwierdzenie wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u znalezionych tam padłych mew.

Ścieżka edukacyjna w Pieckach została czasowo zamknięta wraz całą infrastrukturą, tj. wiatami służącymi do obserwacji ptactwa wodnego i pomostami. "Zabrania się przebywania w obrębie akwenu i korzystania z niego w celach rekreacyjnych, m.in. połowu ryb" - podano w wydanym w czwartek zarządzeniu.

Dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego Krzysztof Wittbrodt powiedział PAP, że taką decyzję podjął w związku z potwierdzeniem wyników badań - znalezionych w obrębie stawu - martwych mew na obecność wysoce zjadliwej grypy ptaków, w celu ograniczenia potencjalnego rozprzestrzeniania się choroby.

Dodał, że to jedna popularniejszych ścieżek edukacyjnych w okolicy, co roku odwiedza ją ok. 9 tys. turystów. "Korzystają z niej także mieszkańcy Piecek, jako skrótu choćby na plażę wiejską" - zaznaczył.

Wcześniej rozporządzenie ws. wyznaczenia na terenie Piecek strefy objętej zakażeniem w związku ze stwierdzeniem HPAI u ptaków dzikich wydał powiatowy lekarz weterynarii w Mrągowie.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz