×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Wartość aktywów Pracowniczych Planów Kapitałowych przekracza 18 mld zł

Autor: PAP Data: 19 września 2023 06:47

Wartość aktywów Pracowniczych Planów Kapitałowych nieznacznie wzrosła w sierpniu i na koniec miesiąca sięgnęła 18,04 mld zł, w tym samym czasie wartość aktywów OFE spadła ze 192 do 185 mld zł - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

W porównaniu do końca stycznia w PPK jest o 5 mld zł więcej, a - jak zauważa gazeta - aktywa PPK oparły się tendencji spadkowej na rynkach kapitałowych. Na koniec roku mogą sięgnąć 20 mld zł.

Cały czas rośnie liczba uczestników PPK, po tegorocznym autozapisie przybyło ich 718 tys. Jednak liczba uczestników rośnie i po zakończeniu autozapisu, w sierpniu przybyło ich 20 tys. W sumie w programie PPK uczestniczyło na koniec sierpnia 3,35 mln osób, a aktywnych rachunków jest 3,86 mln - pisze "Rzeczpospolita", zaznaczając, że uprawnionych do uczestnictwa w programie jest ok. 11,5 mln osób. Gazeta przypomina też, że w PPK uczestniczą również obcokrajowcy, np. na koniec sierpnia w systemie było 117 tys. Ukraińców.

Partycypacja w firmach, które uruchomiły u siebie PPK wynosi 44,6 proc., najwyższa jest w sektorze prywatnym i przekracza 50 proc. W sektorze publicznym i w firmach poniżej 20 zatrudnionych jest na poziomie 31 proc. - podaje "Rzeczpospolita".

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz