×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Wiceprezes PKO BP: analizujemy kwestię złożenia oferty na zakup Velo Banku

Autor: PAP Opublikowano: 10 sierpnia 2023 12:22

Składanie ofert na zakup Velo Banku jest otwarte. Analizujemy i myślimy o tym, ale będziemy kierować się decyzją biznesową – powiedział w czwartek na konferencji wiceprezes PKO BP kierujący pracami banku Dariusz Szwed.

"Składanie ofert na zakup Velo Banku nadal jest otwarte. Analizujemy i myślimy o tym, ale będziemy kierować się decyzją biznesową, korzyścią dla banku i korzyścią dla klientów oraz potencjałem rozwoju grupy PKO BP. Jeśli uznamy, że takie są, to kto wie" - powiedział w czwartek na konferencji wiceprezes PKO BP kierujący pracami banku Dariusz Szwed. "Temat jest otwarty" - dodał.

Velo Bank to podmiot, do którego zostały wniesione aktywa Getin Noble Banku - za wyjątkiem kredytów walutowych - w ramach procesu przymusowej restrukturyzacji tego banku. 30 czerwca br. Bankowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił wszczęcie procedury sprzedaży Velo Banku. BFG ma 51 proc. tej instytucji, a 49 proc. należy do Systemu Ochrony Banków Komercyjnych, który z kolei jest spółką ośmiu największych krajowych banków.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz