×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Wiceszef MI: kolejowy program utrzymaniowy w konsultacjach międzyresortowych

Autor: PAP Data: 25 lipca 2023 07:24

Projekt kolejowego programu, który ma zapewnić finansowanie zadań wynikających z utrzymania i remontów infrastruktury kolejowej, znajduje się obecnie w konsultacjach międzyresortowych - poinformował PAP wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Program ma wstępną wartość 51 mld zł.

"Kolejowy program utrzymaniowy jest w konsultacjach międzyresortowych" - powiedział PAP wiceminister. Dodał, że więcej szczegółów będzie mógł przekazać najwcześniej po tym jak zostanie on zaakceptowany przez Komitet Stały Rady Ministrów.

Chodzi o projekt programu wieloletniego "Rządowy Program wsparcia zadań zarządców infrastruktury kolejowej, w tym w zakresie utrzymania i remontów, do 2028 roku".

Jak w kwietniu informowało Ministerstwo Infrastruktury wartość programu ma wynieść 51 mld zł, w tym z budżetu państwa ma trafić 46,34 mld zł. Ostateczna kwota programu będzie przedmiotem uzgodnień z Ministerstwem Finansów.

Program stanowi kontynuację aktualnie obowiązującego rządowego wsparcia zadań zarządców infrastruktury kolejowej, w tym w zakresie utrzymania i remontów, do 2023 roku. Łączny limit środków publicznych przeznaczonych na realizację aktualnie realizowanego programu wynosi 23,8 mln zł.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz