×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Wielkopolskie: W środę ma się rozpocząć remont nawierzchni Placu Poboru Opłat w Lądku na A2

Autor: PAP Data: 15 sierpnia 2023 09:59

W środę, 16 sierpnia, planowane jest rozpoczęcie remontu nawierzchni w rejonie płyty PPO Lądek na 235. kilometrze A2. W związku pracami, między 16 a 20 sierpnia nie będzie możliwości przejazdu pojazdów ponadgabarytowych przez skrajne pasy.

Jak poinformowała rzeczniczka spółki Autostrada Wielkopolska Anna Ciamciak, remont nawierzchni na Placu Poboru Opłat w Lądku wymaga czasowego zamknięcia dla użytkowników poszczególnych pasów ruchu.

"Aby zminimalizować uciążliwość robót, prace zostały podzielone na odcinki, dla każdego kierunku osobno, w taki sposób, aby przejazd przez PPO był możliwy dla większości pojazdów. Wyjątkiem są pojazdy ponadgabarytowe, o szerokości powyżej 2,5 m. Przez okres od 16 do 20 sierpnia nie będą one miały możliwości przejazdu na odcinku autostrady A2 pomiędzy węzłami Września i Modła (Konin), w obu kierunkach. Dla pozostałych pojazdów przejazd będzie możliwy wytyczonymi pasami ruchu" - podkreśliła Ciamciak.

Dodała, że spółka zobowiązała wykonawcę do terminowej realizacji prac remontowych i w sposób jak najmniej uciążliwy dla kierowców.

"Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że warunki atmosferyczne, silny wiatr, opady deszczu itp. mogą wpłynąć na czas realizacji prac" - zaznaczyła.

Ciamciak podała, że realizacja prac remontowych w rejonie PPO Lądek została uwzględniona w wieloletnim planie remontowym i inwestycyjnym Autostrady Wielkopolskiej i wynika z dbałości o utrzymanie wysokiego standardu nawierzchni oraz zapewnienie komfortu podróży i bezpieczeństwa kierowców. "Duża część z korzystających z koncesyjnego odcinka pojazdów to transport ciężki, co w naturalny sposób wpływa na zwiększone zużycie nawierzchni i konieczność remontów" - zaznaczyła.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz