×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Wielkopolskie: Wojewoda wydał zgodę na budowę nowego przebiegu DW305 w Nowym Tomyślu

Autor: PAP Data: 24 maja 2023 13:26

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał w środę decyzję o zezwoleniu na realizację budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu – poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, w związku z czym inwestor, którym jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego, uprawniony jest do rozpoczęcia wszelkich robót budowlanych. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Jego całkowity koszt może wynieść ok. 90 mln zł.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przypomniał, że w ramach inwestycji w Nowym Tomyślu zostanie wybudowany nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 305 o długości ok. 1,9 km - od ul. Kolejowej do ul. Celnej, z rondami na włączeniu z jej istniejącym przebiegiem. Powstaną również: wiadukt nad linią kolejową nr 3 Warszawa Zachodnia - Kunowice, dodatkowe jezdnie, chodniki i ścieżki rowerowe, zjazdy i kanał technologiczny. Zostaną także nasadzone nowe drzewa i krzewy.

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podkreślił, że podczas wielu rozmów z mieszkańcami, samorządowcami jak również radnymi, wielokrotnie wskazywano, jak istotna jest to inwestycja dla Nowego Tomyśla.

"Budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305, a także bardzo długo wyczekiwanego wiaduktu nad linią kolejową Warszawa Zachodnia - Kunowice, pozwoli na usprawnienie ruchu drogowego i przede wszystkim zwiększenie komfortu mieszkańców podróżujących tą trasą" - zaznaczył wojewoda.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że za realizacją inwestycji przemawia poprawa funkcjonalności lokalnej sieci drogowej oraz uzasadniony interes społeczny i gospodarczy.

Inwestycja ma się przyczynić do usprawnienia lokalnej organizacji ruchu poprzez powstanie alternatywnego, względem niebezpiecznego przejazdu kolejowego, połączenia lokalnego, a także rozwoju gospodarczego regionu. Dzięki inwestycji ruch tranzytowy zostanie także wyprowadzony poza miasto Nowy Tomyśl - podano.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz