×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Wielkopolskie: Z fabryki Volkswagen Poznań we Wrześni wyjechał półmilionowy samochód

Autor: PAP Opublikowano: 20 lipca 2023 14:46

Półmilionowy samochód wyjechał z fabryki Volkswagen Poznań we Wrześni (Wielkopolskie) - poinformowała w czwartek spółka. Zakład produkcyjny rozpoczął działanie w październiku 2016 roku.

Rzeczniczka spółki Patrycja Kasprzyk poinformowała w czwartek, że z linii produkcyjnej wrzesińskiej fabryki zjechał półmilionowy samochód. To Volkswagen Crafter 2.0 TDI w kolorze szarym Indium, który trafi do odbiorcy w Belgii.

W zakładzie we Wrześni produkowane są modele dwóch marek: Volkswagen Crafter i MAN TGE, w tym również ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE. Oba modele produkowane są w ponad 60 wersjach zabudowy różniących się np. długością, wysokością, ilością drzwi i okien.

Spółka podała, że moce produkcyjne fabryki to nawet 450 pojazdów dziennie. Samochody te trafiają następnie na rynki całego świata. Wśród największych odbiorców są największe rynki europejskie - Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Polska, ale również Panama, Surinam, Tajwan, Peru, czy Wyspy Kanaryjskie.

Oprócz wersji dostawczych i wersji do zabudowy, we Wrześni produkowany jest też bazujący na modelu Volkswagen Crafter kamper Volkswagen Grand California.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz