×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Włochy: Niemiecki turysta uszkodził fontannę we Florencji, szkody oszacowano na 5 tys. euro

Autor: PAP Opublikowano: 04 września 2023 20:13

Szkody oszacowane na 5 tys. euro wyrządził niemiecki turysta, który w nocy wspiął się na górę fontanny Neptuna na Piazza della Signoria - architektoniczną perłę tego miasta. O szkodach po inspekcji zabytku poinformowały w poniedziałek lokalne władze.

Do kolejnego chuligańskiego incydentu i aktu wandalizmu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, a jego sprawcą okazał się 22-letni Niemiec - podał zarząd miasta. Młody turysta wspiął się, by zrobić sobie selfie, a skończyło się to zniszczeniem zabytku.

Uszkodzony jest, wymieniono, fragment kopyta konia; poza tym odpadły niektóre elementy, które poddano konserwacji w 2018 roku, a także inne kawałki statuy z marmuru i brązu.

Wysokość strat, 5 tys. euro oszacowali eksperci.

Alarm podniesiono, gdy wandal zszedł z rzeźby i oddalił się z kolegami. Został zidentyfikowany i znaleziony dzięki kamerom monitoringu. Odpowie na mocy nowych przepisów, przewidujących surowe kary za zniszczenie zabytku.

"Turysta słono za to zapłaci. Nie ma usprawiedliwienia dla wandalizmu wobec dóbr kultury" - oświadczył burmistrz Florencji Dario Nardella.

W sierpniu niemieccy turyści pomazali farbą kolumny zabytkowego Korytarza Vasariego we Florencji; również zostali zidentyfikowani.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz