×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Zakopane: Miesiąc przed wakacjami sporo wolnych miejsc w hotelach
Zakopane: Miesiąc przed wakacjami sporo wolnych miejsc w hotelach; fot. PAP

Zakopane: Miesiąc przed wakacjami sporo wolnych miejsc w hotelach

Autor: PAP Data: 25 maja 2023 06:06

Na miesiąc przed wakacjami w obiektach hotelarskich pod Tatrami zajętych jest około 30 proc. miejsc noclegowych – szacuje Tatrzańska Izba Gospodarcza (TIG). Zainteresowanie turystów jest jednak spore, ale nie wszystkie zapytania kończą się rezerwacjami. Turyści weryfikują oferty i porównują ceny – powiedział Karol Wagner z TIG.

Hotele w Zakopanem

"Jeżeli chodzi o wakacje to jest dużo zapytań, ale mniej rezerwacji. Przy czytelnie niższym popycie na ten moment, okienko rezerwacyjne jest bardzo skrócone, nawet do tygodnia przed planowanym przyjazdem. Goście nie rezerwują już pokoi z dużym wyprzedzeniem jak kiedyś, sięgającym nawet trzech miesięcy. Rezerwacje, które wpływają są głównie od stałych gości i na ten moment zajętych jest około 30 proc. miejsc noclegowych w Zakopanem" - powiedział Wagner.

Duża liczba telefonów czy maili, którą odnotowują hotelarze spod Tatr, to zapytanie od gości, którzy orientują się w cenach, weryfikują i wybierają najlepszą ofertę. Wiele obiektów raportuje, że terminy sierpniowe cieszą się większym zainteresowaniem niż lipcowe.

"Odczuwamy zainteresowanie, ale doświadczenie uczy, że nie jest to faktyczny popyt, tylko zwiększona staranność gości przy wyborze oferty. Najczęściej to stali bywalcy wracający pod Tatry rezerwują noclegi z dużym wyprzedzeniem" - ocenił Wagner.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz