×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Zawodnicy Legii Warszawa nie mogli wylecieć na mecz do Kazachstanu z Okęcia, polecieli z Radomia

Autor: PAP Data: 26 lipca 2023 19:24

Zawodnicy Legii Warszawa skorzystali w środę z możliwości wylotu z lotniska w Radomiu na mecz w Kazachstanie. Powodem był brak możliwości wykonania tej operacji z lotnisko Chopina – przekazały na swoich profilach w mediach społecznościowych Polskie Porty Lotnicze i Lotnisko Warszawa-Radom.

Jak wyjaśniono we wpisach, sytuacja wynikała z braku dostępnych tzw. slotów na stołecznym lotnisku, czyli przedziału czasowego, w którym samolot powinien wystartować. Oznacza to, że w danym czasie zaplanowano maksymalną liczbę operacji, jaką można odprawić na Lotnisku Chopina. PPL wskazał, radomski port jest lotniskiem komplementarnym i uzupełniającym dla stołecznego Okęcia.

"Decyzja o wybudowaniu Lotniska Warszawa-Radom była podyktowana m.in. rosnącym obciążeniem stołecznego Lotniska Chopina i ryzykiem wystąpienia w przyszłości sytuacji, kiedy przewoźnicy nie mogą realizować rejsów ze względu na ograniczenia przepustowości" - podkreślił PPL.

Legioniści odlecieli z Radomia do Kazachstanu na mecz w ramach 2. rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. Rywalem wicemistrzów Polski będzie zespół Ordabasy Szymkent.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz