Partnerzy portalu
Antyszczepionkowcy w krakowskiej kawiarni. Interweniowała policja
Pouczeniami zakończyła się interwencja policji wobec grupy antyszczepionkowców / fot. unsplash

Antyszczepionkowcy w krakowskiej kawiarni. Interweniowała policja

Autor: PAP Data: 23 grudnia 2021 12:26

Pouczeniami zakończyła się interwencja policji wobec grupy antyszczepionkowców, którzy w środę po południu w jednej z krakowskich galerii handlowych chcieli wejść do kawiarni, a poproszeni przez obsługę o okazanie paszportów covidowych, odmówili.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji Piotr Szpiech powiedział PAP, że niezadowoleni klienci wezwali policję. "W kawiarni było tyle osób, że limit 30 proc. zajętych miejsc został przekroczony. Obsługa poprosiła więc kolejnych gości o okazanie paszportów covidowych, ci odmówili. Nie mieli też założonych maseczek" - relacjonował Szpiech.

Interwencja policji wobec antyszczepionkowców

Interweniujący policjanci pouczyli cztery osoby.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według "Gazety Wyborczej" w Krakowie do kawiarni próbowali wejść antyszczepionkowcy ze Stowarzyszenia Małopolski Bunt. W mediach społecznościowych członkowie tej grupy w ostatnich dniach zamieścili relację filmową z akcji, którą prowadzą w galerii handlowej, a która - jak wskazują - ma uświadamiać innych, że wprowadzone w związku z pandemią obostrzenia są nielegalne, a oni protestują przeciwko "segregacji sanitarnej, zakazom i nakazom". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Przeciwnik preparatu na C-19

    I bardzo dobrze, że zaprotestowali. Wprowadzone przepisy nie są zgodne z polskim prawem oraz Konstytucją i mają rację. Nie można poddać się takiej bezpodstawnej segregacji.