Aplikacja do medytacji nowym świadczeniem pozapłacowym w Starbucks. Pracownicy niezadowolenimarketingprzykawie.pl - 14 stycznia 2020 12:01


Starbucks poinformował, że w ramach pracowniczych świadczeń pozapłacowych udostępni zatrudnionym w USA i Kanadzie bezpłatną subskrypcję w aplikacji mindfulness Headspace. Tymczasem sami zatrudnieni wskazują, że oczekiwaliby od firmy innego rodzaju wsparcia - czytamy w serwisie marketingprzykawie.pl.

Niektórzy pracownicy oczekują jednak innego rodzaju wsparcia od sieci kawiarni. Anonimowo w rozmowie z „Business Insiderem” twierdzą, że to tylko powierzchowne działania mające przykryć prawdziwy problem.

Jak mówi jedna z amerykańskich pracownic, w kawiarni, w której jest zatrudniona, pod koniec 2019 r. nastąpiły cięcia. Sprawiło to, że wykonywanie pracy stało się bardziej wyczerpujące. Pracownica wspomina, że w niektóre dni na popołudniowej zmianie pracowały tylko trzy osoby.

Zdaniem innego pracownika nowe świadczenie to po prostu próba zwalczania przez Starbucksa złej prasy związanej z brakiem personelu i zwiększoną presją na wydajność.

Według tego rozmówcy w jego kawiarni często brakuje jednej lub dwóch dodatkowych osób pracujących w godzinach szczytu. Powoduje to znaczny stres dla reszty zatrudnionych.