×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Bartłomiej Wójcik ze Spirit Bar w Łodzi z tytułem Barmana Roku
Bartłomiej Wójcik ze Spirit Bar (PURO Hotel) w Łodzi zwyciężył w World Class Poland 2021 / fot. materiały prasowe

Bartłomiej Wójcik ze Spirit Bar w Łodzi z tytułem Barmana Roku

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 27 lipca 2021 12:17

Bartłomiej Wójcik ze Spirit Bar (PURO Hotel) w Łodzi zwyciężył w World Class Poland 2021. O tytuł Barmana Roku w krajowym półfinale i finale ubiegało się 22 najlepszych polskich barmanów i barmanek z 8 polskich miast, w tym aż 6 kobiet.

Bartłomiej Wójcik z Łodzi startował we wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu barmańskiego World Class Poland. W szóstym krajowym finale wreszcie zdobył statuetkę i przepustkę na światowe zawody. 

W Polsce konkurs odbywa się od 2015 roku. Od tamtej pory po tytuł polskiego Barmana Roku sięgnęli: Maciej Mazur (2019), Marcin Kruk, Janusz Lemiesz, Paweł Rodaszyński i Mateusz Szuchnik (2015) – to dziś gorące nazwiska sceny barowej i koktajlowi influencerzy. W 2020 roku w związku z pandemią konkurs został odwołany. Po roku przerwy powrócił w nowej formule: barmańskiego reality show, który poprowadził dziennikarz i prezenter radiowy oraz telewizyjny, Maciej Rock.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spośród internetowych zgłoszeń z całej polski, jury wybrało krajowych półfinalistów. W półfinale udział wzięło 22 barmanów i barmanek. Na podstawie konkursowych prezentacji sędziowie wyłonili zwycięzcę.

– W tym roku barmani spotkali się w Cukrowni Żnin, z zachowaniem norm bezpieczeństwa, by pod okiem międzynarodowych sędziów zmierzyć się w sześciu konkurencjach. W rezultacie powstało kilka odcinków programu rozrywkowego, który jednocześnie pokazuje kuchnię zawodu barmana i wielkie emocje towarzyszące zmaganiom – relacjonuje Bartosz Paśko, koordynator polskiej edycji konkursu World Class.

Bartłomiej Wójcik z tytułem Barmana Roku

Tytuł zdobył weteran konkursu, Bartłomiej Wójcik, który na co dzień jest szefem baru w Spirit Bar (PURO Hotel) w Łodzi. Pochodzi z Gubina (woj. lubuskie). Z wykształcenia jest fotografem, a w profesji barmana samoukiem i pasjonatem. To jego szósty start w krajowych kwalifikacjach. We wszystkich edycjach World Class w Polsce dotarł do finału.

– Po pięciu startach w krajowych eliminacjach, łączeniu pracy i życia rodzinnego z przygotowaniami, w tegorocznym konkursie towarzyszyły wielkie emocje. Zawsze było tak blisko do tytułu. Chwilami byłem bliski rezygnacji. Dziś jestem ogromnie szczęśliwy, że się nie poddałem. Dziękuję wszystkim rywalom, którzy mocno podbili poziom konkurencji i konkursowych emocji. Na pewno będzie to bardzo ciekawe widowisko – powiedział Bartłomiej Wójcik, Barman Roku World Class Poland 2021, finalista globalnych zawodów World Class.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz