Partnerzy portalu
Białystok podał listę miejsc z ofertą na Tłusty Czwartek fot. shutterstock

Białystok podał listę miejsc z ofertą na Tłusty Czwartek

Autor: PAP Data: 08 lutego 2021 13:32

Blisko 30 miejsc: cukierni, kawiarni, piekarni i restauracji z Białegostoku i okolic, które przygotowały słodką ofertę z pączkami na Tłusty Czwartek, znalazły się na specjalnej liście opublikowanej w mediach społecznościowych. Akcja ma wspomóc białostocką gastronomię.

Akcję organizuje Podlaskie Śniadanie Mistrzów, wspólnie z władzami Białegostoku.

"Słodki Białystok!" - jak piszą w poniedziałek organizatorzy - to inicjatywa, która jest alternatywą dla ubiegłorocznego plebiscytu na najlepszego pączka w mieście. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, konkursu powtórzyć nie można. Stąd pomysł, by w inny sposób promować przygotowane przez gastronomię słodkości, a także wspomóc lokale w czasach, gdy mogą działać tylko na wynos.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W mediach społecznościowych utworzono specjalne wydarzenie i opublikowano listę blisko 30 miejsc, w których 11 lutego, czyli w Tłusty Czwartek, odwiedzający znajdą ofertę na ten dzień. W ofercie znalazły się zarówno pączki tradycyjne, jak i wegańskie, bezglutenowe czy wytrawne - m.in. z bekonem. W mediach społecznościowych będą prowadzone też konkursy, w których będzie można wygrać pączki.

"Do zakupu słodkości, zwłaszcza pod pretekstem Tłustego Czwartku, nikogo chyba nie trzeba specjalnie zachęcać. Jednak przy tej okazji warto też zapoznać się z regularną ofertą cukierni i restauracji, i potem z niej skorzystać. To będzie formą wsparcia dla białostockiej gastronomii" - powiedział cytowany w komunikacie zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Miasto w ubiegłym roku, gdy z powodu koronawirusa ograniczono działalność gastronomii, stworzyło i publikowało w internecie listę białostockich lokali gastronomicznych, by zachęcić do skorzystania z ich oferty. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz