×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Brad Pitt pozwał Angelinę Jolie. Poszło o zamek i winnicę w Prowansji
Posiadłość Château Miraval w Correns została kupiona przez Angelinę Jolie i Brada Pitta w 2008 roku za 28 mln dol. Fot. DAVID SWANSON/PAP

Brad Pitt pozwał Angelinę Jolie. Poszło o zamek i winnicę w Prowansji

Autor: KG,PAP Data: 20 lutego 2022 10:25

Brad Pitt oskarżył swoją byłą żonę o nielegalną sprzedaż posiadłości Château Miraval na południu Francji. Kupującym ma być Yuri Shefler - rosyjski biznesmen, właściciel międzynarodowego konsorcjum SPI Group, sprzedającego alkohol w 160 krajach - podaje TVN24.

Angelina Jolie i Brad Pitt pobrali się w 2014 r., rozwiedli się w 2019 r. Według Brada Pitta para miała podzielić się willą oraz przylegającą do niej winnicą, która przynosiła znaczne dochody. Tymczasem decyzja o sprzedaży willi i winnicy została przez Jolie podjęta samowolnie. 

"Jolie przeprowadziła sprzedaż bez wiedzy Pitta, odmawiając Pittowi prawa do współwłasności i odrzucenia oferty kupna. Sprzedając posiadłość, działała (Jolie - przyp. red.) świadomie, we własnym interesie, przekazując majątek Sheflerowi i jego współpracownikom, którzy będą kontrolować teraz biznes, któremu Pitt poświęcił się i w który inwestował" - można przeczytać w złożonych w sądzie dokumentach.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Posiadłość Château Miraval w Correns (w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże) została kupiona przez ówczesną parę w 2008 roku za 28 mln  dolarów. Centralny punkt posiadłości stanowi zamek z XVII wieku, a wokół posiadłości są winnica, las i jezioro.

Château Miraval słynie z różowego wina Miraval Rose. ''Przy współudziale jednej z najlepszych francuskich rodzin winiarskich Perrin w 2013 roku, w Dzień Świętego Walentego, rozpoczęli sprzedaż różowego wina Chateau Miraval. W ciągu pierwszych 5 godzin sprzedali całą roczną produkcję - 6 tysięcy butelek'' - piszą o Miraval Rose sklepy z winem.

Wino  Miraval Rose można kupić w Polsce. Kosztuje 120-160 zł.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz