Partnerzy portalu
Cafe Latte najpopularniejszą kawą zamawianą w dostawie. Ulubionym dodatkiem mleko bez laktozy Jakie kawy zamawiamy w dostawie najczęściej? / fot. unsplash

Cafe Latte najpopularniejszą kawą zamawianą w dostawie. Ulubionym dodatkiem mleko bez laktozy

Autor: oprac. JS Data: 05 października 2022 14:28

Według danych platformy Uber Eats coraz więcej osób decyduje się zamawiać kawę z dostawą, a szczególnie w weekendy. Najczęściej zamawianą kawą w Polsce jest Caffe Latte, a dodatkiem mleko bez laktozy. Jakie jeszcze są kawowe upodobania Polaków?

Jakie kawy zamawiamy w dostawie najczęściej?

Eksperci Uber Eats zdecydowali się sprawdzić kawowe upodobania Polaków. Dane pochodzące z platformy ujawniają, że najpopularniejszą kawą zamawianą przez Polaków jest Caffe Latte, którą zamówiono blisko dwukrotnie częściej niż klasyczną czarną kawę.

Ponadto, z danych wynika, że jeśli chodzi o kawę, Polacy są tradycjonalistami - najczęściej zamawiamy tradycyjne napoje, takie jak kawa czarna/americano, kawa z mlekiem oraz latte.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pomimo znacznej przewagi klasycznych napojów, w okresie letnim chętnie zamawialiśmy też kawy mrożone, takie jak Frappuccino, Shake Espresso, Espresso Tonic. Wśród kaw smakowych najczęściej Polacy decydowali się na smak ciasteczkowy (brownie), słony karmel oraz mochę. 

Mimo szerokiego wyboru mleka oraz podobnych napojów na rynku, Polacy najczęściej decydują się na klasyczne mleko lub takie bez laktozy. Wśród roślinnych alternatyw, najpopularniejsze są mleka sojowe, owsiane, oraz kokosowe.

W których dniach najczęściej zamawiamy kawę w dostawie?

Co może być zaskakujące, poniedziałek oraz wtorek są najmniej popularnym dniami do zamawiania kawy - mimo początku tygodnia pracy. Najpopularniejszą porą na kawę w dostawie, w Polsce jest weekend. Najwięcej kaw dostarczanych jest kolejno w sobotę, piątek, oraz niedzielę.

Miasta z największa liczbą zamówień kaw w Polsce to:

  • Warszawa
  • Kraków
  • Wrocław
  • Poznań
  • Białystok
  • Trójmiasto
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz