×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ceny pączków u Bliklego. Dlaczego w niektórych cukierniach sieci są tańsze?
W cukierniach A.Blikle w Poznaniu i Trójmieście pączki są tańsze niż w Warszawie i Wrocławiu

Ceny pączków u Bliklego. Dlaczego w niektórych cukierniach sieci są tańsze?

Autor: Paulina Piwowarek Data: 08 lutego 2023 22:19

- Bardzo ostrożnie podchodzimy do korekt cen. Pączki wpisane są w końcu w DNA naszej marki – mówi Wojciech Stankiewicz, prezes A.Blikle. Jak ustaliliśmy, w cukierniach sieci w Poznaniu i Trójmieście pączki są tańsze niż w Warszawie i Wrocławiu.

Ceny pączków w cukierniach A.Blikle

W warszawskich cukierniach z logo A.Blikle ceny pączków poszły w górę o 2 zł na przestrzeni dwóch lat. Podczas gdy w tłusty czwartek 2021 r. kosztowały 4,90 zł za sztukę, tak obecnie za pączka w cukierni zapłacimy 6,90 zł.

W ofercie są takie smaki jak: karmel z solą, z powidłami śliwkowymi i klasyczny - z różą. W ofercie cukierni A.Blikle jest także pączek premium – nadziany dwoma nadzieniami: pierwsze na bazie serka mascarpone i kremu pattissiere a drugie nadzienie jest konfiturą z czarnego bzu. Cena to 8,90 zł.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pączki od Bliklego - ceny w Poznaniu i Trójmieście

Lokale A.Blikle działają także poza Warszawą - w Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu. Jak udało nam się ustalić, w Poznaniu i w Trójmieście klienci zapłacą nieco mniej za tłustoczwartkowy przysmak. W poznańskiej Galerii Avenida, gdzie działa lokal sieci, pączek klasyczny kosztuje 5,90 zł, a podwójnie nadziany z mascarpone i czarnym bzem – 7,90 zł. Tymczasem w cukierni sieci w Galerii Szperk w Kosakowie k. Gdyni te ceny wynoszą odpowiednio – 6,40 zł oraz 7,90 zł.

Prezes A.Blikle - ceny naszych pączków utrzymują się na atrakcyjnym poziomie

- W Trójmieście i Poznaniu pączki w cukierniach A.Blikle są nieco tańsze. To wynika z faktu, że działamy na mocno konkurencyjnym rynku i musimy dostosować się do poziomów cen tam panujących. Porównując ceny innych produktów w kawiarniach i cukierniach, jak również ceny chleba, ceny naszych pączków – mimo nieuchronnych podwyżek w ostatnim czasie – utrzymują się na atrakcyjnym poziomie. Bardzo ostrożnie podchodzimy do korekt cen. Pączki wpisane są w końcu w DNA naszej marki – mówi w rozmowie z portalspozwywczy.pl, Wojciech Stankiewicz, prezes A.Blikle.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz