Partnerzy portalu
Chiny: Łapa niedźwiedzia serwuje kawę przez otwór w ścianie Chiny: Łapa niedźwiedzia serwuje kawę przez otwór w ścianie; fot. shutterstock

Chiny: Łapa niedźwiedzia serwuje kawę przez otwór w ścianie

Autor: PAP Data: 07 grudnia 2020 15:06

Popularność w Szanghaju zdobyła kawiarnia, w której kawę podaje klientom przez niewielki otwór w ścianie dłoń w rękawicy przypominającej niedźwiedzią łapę. Lokal daje również pracę niepełnosprawnym baristom – informują chińskie media.

Przed kawiarnią w centralnej dzielnicy Xuhui ustawiają się kolejki. Ludzie zamawiają kawę, skanując kod QR, a następnie czekają, aż z otworu w betonowej ścianie wyłoni się brunatna "niedźwiedzia łapa" z kubkiem - relacjonuje portal QQ News.

"To takie urocze!" - oceniła jedna z klientek, cytowana przez portal Sixth Tone. Po odebraniu kawy kobieta ściskała "łapę" i pozowała z nią do zdjęć.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według mediów duża popularność kawiarni wynika nie tylko z nietypowego sposobu podawania napojów, ale również z tego, że w lokalu pracuje dwóch niedosłyszących baristów, zatrudnionych poprzez Chińską Federację Osób Niepełnosprawnych (CDPF).

"Mamy nadzieję, że pomożemy rozwiązać niektóre problemy z pracą, jakie dotykają osoby z niepełnosprawnościami" - powiedziała portalowi Pengpai Xinwen jedna z założycieli kawiarni, Wang Haiqing.

Według danych CDPF pod koniec 2010 roku w Chinach było ponad 85 mln osób niepełnosprawnych, w tym 20 mln niedosłyszących i 1,3 mln z zaburzeniami mowy. Choć w kraju obowiązują przepisy przeciwko dyskryminacji takich osób na rynku pracy, wiele z nich wciąż ma problemy ze znalezieniem zatrudnienia.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz