×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Cofix planuje 150 kawiarni w Polsce. Wkrótce otworzy 8 lokal w Warszawie
Cofix, izraelska sieć kawiarni, która od dwóch lat działa w Polsce, za dwa tygodnie otworzy ósmy lokal na Nowym Świecie w Warszawie. Fot. Materiały prasowe

Cofix planuje 150 kawiarni w Polsce. Wkrótce otworzy 8 lokal w Warszawie

Autor: GK/propertynews.pl Data: 05 sierpnia 2022 09:05

Cofix, izraelska sieć kawiarni, która od 2 lat działa w Polsce wkrótce otworzy ósmy lokal na Nowym Świecie w Warszawie. Do końca roku zamierza uruchomić jeszcze dziesięć punktów.

  • Sieć Cofix powstała w 2013 r., w Izraelu, gdzie działa ok. 80 lokali. Marka jest obecna w kilku krajach na świecie - ponad 350 kawiarni działa pod szyldem Cofix
  • Cofix wkrótce otworzy ósmy lokal na Nowym Świecie w Warszawie. Do końca roku firma zamierza uruchomić jeszcze dziesięć punktów
  • - W przyszłym roku planujemy ich 25, natomiast docelowo - w okresie do pięciu lat - chcielibyśmy mieć ok. 150 kawiarni w Polsce - zapowiada Błażej Małoszuk, dyrektor generalny Cofix Polska

Marka Cofix zadebiutowała w Polsce dwa tygodnie przed wybuchem pandemii.

- Umowę na pierwszy lokal przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie podpisaliśmy pod koniec lutego 2020 r. Otworzyliśmy go na początku lipca. Półtora miesiąca później zaczęła działać nasza kawiarnia przy ul. Jana Pawła II, a w grudniu pojawiliśmy w Galerii Wileńskiej. Z tymi trzema placówkami przetrwaliśmy pandemię. To był trudny czas dla całej branży - wspomina Błażej Małoszuk, dyrektor generalny Cofix Polska. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wkrótce lokal na Nowym Świecie

W ubiegłym roku sieć poczuła, że sytuacja się stabilizuje i podpisała pierwszą umowę partnerską.

- Dzięki temu w styczniu na mapie Warszawy zadebiutował pierwszy lokal partnerski - Cofix przy ul. Chałubińskiego. Na przestrzeni kilku następnych miesięcy otworzyliśmy jeszcze dwa kolejne lokale partnerskie: duży, ponad 320-metrowy lokal w Białymstoku oraz kawiarnię w Lublinie. Do tego pod koniec maja ruszył kolejny lokal w Warszawie przy Bulwarach nad Wisłą. Aktualnie mamy więc siedem lokali, a ósmy - na stołecznym Nowym Świecie otworzymy za dwa tygodnie - podaje Błażej Małoszuk. 

Jakie lokalizacje wybiera Cofix?

Według jakiego klucza Cofix wybiera lokalizacje? Jak wyjaśnia Błażej Małoszuk, z jednej strony ''szukamy miejsc o dobrym natężeniu ruchu pieszego, czyli takich, gdzie mamy gwarantowaną odpowiednią liczbę zamówień, a kawiarnia szybko stanie się rentowna''. 

- Z drugiej - jesteśmy na takim etapie rozwoju, że zależy nam na budowaniu rozpoznawalności marki. Stąd na przykład pomysł na kawiarnię przy Bulwarach nad Wisłą, która ma duże znaczenie marketingowe - mówi dyrektor generalny Cofix Polska. 

W Galerii Wileńskiej powstał niewielki punkt Cofix. 

- Lokalizacja w Galerii Wileńskiej pokazała nam, że koncept grab&go, z jakim tam wystartowaliśmy, dopiero rozwija się w Polsce. Ma potencjał, ale ze względu na wyraźne preferencje gości potrzebujemy lokali większych, z miejscami siedzącymi, gdzie można komfortowo odpocząć, umówić się na spotkanie czy z przyjaciółmi - podaje dyrektor Małoszuk. 

Dlatego Cofix skupia się wyłącznie na lokalach mających przynajmniej 20-30 mkw. przestrzeni dla gości. Aktualnie firma prowadzi umowy z kilkoma galeriami, które mają satysfakcjonujące sieć formaty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz