Partnerzy portalu
Columbus Polska chce pozyskać 1,7 mln zł Columbus Polska chce pozyskać 1,7 mln zł; fot. mat. pras.

Columbus Polska chce pozyskać 1,7 mln zł

23 marca spółka Columbus Polska SA ruszyła z kampanią crowdinvestingową. We współpracy z platformą Beesfund planuje pozyskać 1,7 mln zł, które przeznaczy na dalszy rozwój swojej kawowej marki Qethereal.

Autor: JS Data: 23 marca 2022 13:07

23 marca br. ruszyła kampania crowdinvestingowa, dzięki której Columbus Polska planuje pozyskać 1,7 mln zł. Środki te przeznaczy m.in. na rozwój asortymentu. 20 proc. z nich posłuży do uruchomienia linii produkcyjnej kawy w kapsułkach. 

Na inwestorów spółki, poza akcjami i wpływem na rozwój marki Qethereal, czekają różne benefity rosnące wraz z kwotą wpłaty. W pakietach inwestorskich, których wartość zaczyna się od 271,20 zł (za 6 akcji) znalazły się m.in.: kawy Qethereal, kody rabatowe do sklepu on-line, dyplom inwestora. Ci, którzy zdecydują się na większą kwotę inwestycji mogą liczyć na m.in.: piwo Coffee Stout z limitowanej serii uwarzonej przez Browar Warszawski, ekologiczne filiżanki z fusów kawowych, udział w szkoleniu kawowym, a nawet wyjazd na plantację kawy w Kolumbii, który przewidywana jest przy inwestycji powyżej 100 tys. zł.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rozwój i międzynarodowe plany Columbus Polska

Columbus Polska działa obecnie na rynku polskim oraz poprzez spółkę zależną także w Hiszpanii. Od roku 2023 planuje rozpocząć działalność w kolejnych krajach, w pierwszej kolejności w Słowenii. W czerwcu 2021 roku Columbus Polska SA podniósł kapitał zakładowy do kwoty 1 250 000 zł.

– Planujemy, że do końca roku 2022 przychód ze sprzedaży wyniesie ponad 1,8 mln zł. Spółka planuje wygenerować zysk już w pierwszym roku działalności. Oczywiście mamy także rozplanowaną politykę dywidendową, o której szczegółach można przeczytać na stronie emisji – tłumaczy Tomasz Weczer.

Kooperacja z Browarem Warszawskim

W Browarze Warszawskim we współpracy z Columbus Polska powstało piwo Coffee Stout, które zostało uwarzone z dodatkiem kawy Qethereal. Coffee Stout będzie dostępny w głównej mierze w wersji lanej, ale limitowana ilość trafi także do butelek z zaprojektowanymi specjalnie dla nich etykietami.

Poza wspomnianą działalnością twórcy Qethereal z czasem planują poszerzyć swoją ofertę o akcesoria kawowe, młynki, ekspresy, mleka roślinne dla baristów, wodę w ekologicznych opakowaniach oraz herbaty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz