×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Columbus Polska chce pozyskać 1,7 mln zł
Columbus Polska chce pozyskać 1,7 mln zł; fot. mat. pras.

Columbus Polska chce pozyskać 1,7 mln zł

Autor: JS Data: 23 marca 2022 13:07

23 marca spółka Columbus Polska SA ruszyła z kampanią crowdinvestingową. We współpracy z platformą Beesfund planuje pozyskać 1,7 mln zł, które przeznaczy na dalszy rozwój swojej kawowej marki Qethereal.

23 marca br. ruszyła kampania crowdinvestingowa, dzięki której Columbus Polska planuje pozyskać 1,7 mln zł. Środki te przeznaczy m.in. na rozwój asortymentu. 20 proc. z nich posłuży do uruchomienia linii produkcyjnej kawy w kapsułkach. 

Na inwestorów spółki, poza akcjami i wpływem na rozwój marki Qethereal, czekają różne benefity rosnące wraz z kwotą wpłaty. W pakietach inwestorskich, których wartość zaczyna się od 271,20 zł (za 6 akcji) znalazły się m.in.: kawy Qethereal, kody rabatowe do sklepu on-line, dyplom inwestora. Ci, którzy zdecydują się na większą kwotę inwestycji mogą liczyć na m.in.: piwo Coffee Stout z limitowanej serii uwarzonej przez Browar Warszawski, ekologiczne filiżanki z fusów kawowych, udział w szkoleniu kawowym, a nawet wyjazd na plantację kawy w Kolumbii, który przewidywana jest przy inwestycji powyżej 100 tys. zł.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rozwój i międzynarodowe plany Columbus Polska

Columbus Polska działa obecnie na rynku polskim oraz poprzez spółkę zależną także w Hiszpanii. Od roku 2023 planuje rozpocząć działalność w kolejnych krajach, w pierwszej kolejności w Słowenii. W czerwcu 2021 roku Columbus Polska SA podniósł kapitał zakładowy do kwoty 1 250 000 zł.

– Planujemy, że do końca roku 2022 przychód ze sprzedaży wyniesie ponad 1,8 mln zł. Spółka planuje wygenerować zysk już w pierwszym roku działalności. Oczywiście mamy także rozplanowaną politykę dywidendową, o której szczegółach można przeczytać na stronie emisji – tłumaczy Tomasz Weczer.

Kooperacja z Browarem Warszawskim

W Browarze Warszawskim we współpracy z Columbus Polska powstało piwo Coffee Stout, które zostało uwarzone z dodatkiem kawy Qethereal. Coffee Stout będzie dostępny w głównej mierze w wersji lanej, ale limitowana ilość trafi także do butelek z zaprojektowanymi specjalnie dla nich etykietami.

Poza wspomnianą działalnością twórcy Qethereal z czasem planują poszerzyć swoją ofertę o akcesoria kawowe, młynki, ekspresy, mleka roślinne dla baristów, wodę w ekologicznych opakowaniach oraz herbaty.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz