Partnerzy portalu
Costa Coffee atakowana za "segregację". Sieć odpowiada Costa Coffee jest w Social Mediach mocno krytykowana przez antyszczepionkowców - wszystko przez ulotkę z wytycznymi dot. obostrzeń / fot. KG (Costa Coffee w Silesia City Centertel w Katowicach)

Costa Coffee atakowana za "segregację". Sieć odpowiada

Autor: MB; www.horecatrends.pl Data: 06 grudnia 2021 15:12

Na profilach Costa Coffee Poland dosłownie zawrzało. Burza ta trwa już kilka dni - wszystko za sprawą ulotki, która krąży w Social Mediach, w której wyjaśnione są zasady korzystania z kawiarni. Dla części konsumentów to "segregacja". Przedstawiciele lokali odpowiadają!

Costa Coffee - antyszczepionkowcy bojkotują sieć w Social Mediach

W sieci trwa istny bojkot sieci kawiarni Costa Coffe. Przeciwnicy szczepień na COVID-19 i restrykcji dla niezaszczepionych, udostępniają w Social Mediach zdjęcie ulotki Costa Coffee z lokalu, na której przedstawiona jest informacja o obostrzeniach tam panujących.  

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na fanpage'ach sieci na Facebooku i Twitterze pojawiło się mnóstwo komentarzy. Komentujący często mówią o segregacji i krytykują treść ulotki lokalu. 

Przykładowe komentarze z Facebooka - z profilu Costa Coffee:

"Byłem waszym klientem od zawsze ... od dziś nie kupie nigdy u was kawy !!! Stop dla segregacji !!! Tak na marginesie jestem zaszczepiony ale segregacja człowieka bardzo źle mi się kojarzy ... Prawa człowieka".

"Bojkotujcie costa coffee nie chodzicie tam nie kupujcie ich produktów ."

"A ja właśnie dlatego przyjdę. Dzięki że zdbacie o swoich ludzi i klientów."

Costa Coffee odpowiada na zarzuty w sieci 

Przedstawiciele sieci kawiarni Costa Coffee odpowiadają w sieci na stawiane jej zarzuty o "segregacji": Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 1 grudnia, a którym podlegamy, możemy udostępnić tylko 50% miejsc klientom. Wybrane stoliki musimy oznakować jako wyłączone z użytkowania - stąd na niektórych stolikach pojawia się informacja. Do limitów wskazanych w ograniczeniach nie wliczają się osoby zaszczepione, co nie oznacza, że nie mogą przebywać w naszych kawiarniach osoby niezaszczepione. Ponadto informacja nie dotyczy całej kawiarni, ale tylko tych konkretnych stolików, na których się pojawiła - wyjaśnia sieć na Facebooku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    Rozumiem, że jestem gorszy i mam stać bo jestem niezaszczepiony na covid ? I jestem antyszczepionkowcem kiedy dla dobra swoich dzieci szczepie je wg kalendarza szczepień, zgodnie z zaleceniami naszego pediatry. Wy nawet nie widzicie co robią - znacie zasadę dziel i rządź ? Za chwilę Ci co podzielają działania segregacyjne staną przed wyborem - być lepszym i usiąść albo w ogóle wejść do restauracji czy nie brać 3 i 4 dawki i nie szczepić swoich dzieci w wieku 7 lat. W Izraelu Ci z paszportami dostali taki wybór we wrześniu - bierzesz 3 dawkę albo KLIK i wyłączamy Ci paszport do normalności.