Partnerzy portalu
Costa Coffee: Udało nam się nawiązać liczne partnerstwa

Costa Coffee: Udało nam się nawiązać liczne partnerstwa

Autor: portalspozywczy.pl Data: 19 maja 2021 19:11

Michał Proszewski, Coffee Business Development Manager w Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie, podsumował rok na rynku detalicznym kaw Costa Coffee i opowiedział o dalszych planach rozwoju marki.

– Pierwszy rok działalności Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie w roli oficjalnego dystrybutora kaw do domu Costa Coffee oceniamy bardzo pozytywnie. Mimo tego, że nasze początki przypadły na trudny, pandemiczny czas, udało nam się nawiązać liczne partnerstwa, które pozwoliły skutecznie wprowadzić na rynek nową ofertę kaw do domu i dotrzeć z nią do konsumentów – mówi Michał Proszewski, Coffee Business Development Manager w Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie.

Firma poszerzyła portfolio o produkty swojej marki w momencie, w którym wszyscy byliśmy zmuszeni zmienić nasze dotychczasowe zwyczaje, również te związane z konsumpcją napojów.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Okres pandemii spowodował, że nie mogliśmy odwiedzać swoich ulubionych miejsc, restauracji czy kawiarni. Stąd coraz chętniej zaczęliśmy szukać inspiracji jak przenosić różne doświadczenia do domu – w tym również jak zostać baristą we własnym domu. Potwierdzają to badania, z których wynika, że w okresie syczeń-listopad 2020 wartość rynku ekspresów wyceniona została na ponad 900 mln zł, co było 17-procentownym wzrostem względem analogicznego okresu w 2019 roku. Aktualnie w około 3 milionach polskich domów znajduje się ekspres, co oznacza, że 20% gospodarstw domowych ma warunki do tego, by przygotować kawę jak z kawiarni - dodaje Michał Proszewski.

Więcej w serwisie portalspozwyczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz