Costa Coffee z nowymi kawiarniami w Sopocie i Olsztyniewww.horecatrends.pl - 05 lipca 2019 09:37


Costa Coffee otworzyła lokal przy najczęściej uczęszczanej ulicy w Trójmieście. Nowa kawiarnia znajduje się w Centrum Haffnera przy ulicy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Costa otworzyła również drugą kawiarnię w Olsztynie. Nowy lokal zaczął działać 26 czerwca br. w galerii handlowej Aura w centrum miasta.

Nowa kawiarnia w Sopocie to dowód na to, że Costa Coffee wybierając lokalizacje decyduje się na tzw. high streety, które tętnią miejskim życiem i są chętnie odwiedzane przez turystów. Lokal znajduje się w prestiżowym miejscu – przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 63, naprzeciwko Domu Zdrojowego, blisko mola w Sopocie, które jest wizytówką tego miasta. To druga kawiarnia w Sopocie. Pierwsza znajduje się przy tej samej ulicy w znanym wszystkim Krzywym Domku.

Aranżacja kawiarni utrzymana jest w nowoczesnym designie Spectrum. We wnętrzu dominują kolory granatowy, szary oraz charakterystyczny dla marki Costa Red. Na ścianach zawisły lustra, które optycznie powiększają przestrzeń. Przytulnego charakteru nadają drewniane elementy oraz zielone rośliny doniczkowe. W kawiarni nie mogło zabraknąć tematycznych grafik i instalacji artystycznych inspirowanych m.in. Latte Artem. Lokal zajmuje powierzchnie blisko 100 m2 oraz około 57 m2 całorocznie otwartego ogródka. 

Costa Coffee otworzyła również drugą kawiarnię w Olsztynie. Nowy lokal zaczął działać 26 czerwca br. w galerii handlowej Aura w centrum miasta. Na szczególną uwagę zasługuje lokalizacja kawiarni, która znajduje się w przestronnym, przeszklonym i dobrze oświetlonym hallu, który daje możliwość wejścia dla gości bezpośrednio z zewnątrz. Zajmuje 77m2 z 45 miejscami siedzącymi. Kawiarnia posiada ogródek zewnętrzny o powierzchni 44 m2. Zaaranżowana jest jak każda nowo otwarta – zgodnie z design Spectrum.

Sieć kawiarni Costa Coffee konsekwentnie stawia na aktywną ekspansję lokali przy popularnych, często uczęszczanych ulicach dużych miast oraz w centrach handlowych. Dogodne lokalizacje kawiarni oraz gwarancja serwowania najwyższej jakości kawy przekładają się na wizyty wielu stałych oraz nowych gości, którymi może pochwalić się Costa Coffee.