×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Cukiernia Sowa żegna swoją założycielkę. Pani Stanisława miała 100 lat
Stanisława Sowa we wrześniu 2021 r. obchodziła setne urodziny. Fot. Cukiernia Sowa/Facebook

Cukiernia Sowa żegna swoją założycielkę. Pani Stanisława miała 100 lat

Autor: Katarzyna Gubała Data: 20 grudnia 2021 08:50 | Aktualizacja: 20 grudnia 2021 16:38

W połowie grudnia zmarła Stanisława Sowa, która z mężem Feliksem w 1946 r. otworzyła w Bydgoszczy cukiernię. Współzałożycielka Cukierni Sowa miała 100 lat.

''(…) w wieku 100 lat odeszła Stanisława Sowa – nasza założycielka. Pogrążeni w smutku, ale pełni wdzięczności, pragniemy podziękować Pani Stanisławie za jej wkład pracy w rozwój cukierni. Za zaangażowanie, zapał, cierpliwość, empatię oraz za każdą dobrą radę. Choć przepełnia nas poczucie olbrzymiej straty i pustki, Pani Stanisława już na zawsze pozostanie w naszych sercach i wspomnieniach'' - napisali pracownicy Cukierni Sowa.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Stanisława Sowa została pochowana 18 grudnia na cmentarzu przy ul. Ludwikowo w Bydgoszczy.

Dziś Cukiernia Sowa to 160 punktów sprzedaży

We wrześniu hucznie obchodzono setne urodziny Stanisławy Sowy. Gdy w 1946 roku wraz z mężem Feliksem otwierała pierwszy zakład cukierniczy - przy ulicy Pomorskiej, w Bydgoszczy - nie przypuszczała pewnie, że w 2021 roku Cukiernia Sowa będzie mieć przeszło 160 punktów sprzedaży! -  czytamy na stronie internetowej cukierni.

Początki nie były łatwe z uwagi na brak surowców. Stanisława Sowa wspominała lata powojenne: „Normy zaopatrzenia były wówczas tak niskie, że drogocenną mąkę czy cukier musieliśmy kupować w sklepie, a ponieważ takie zakupy obwarowane były licznymi ograniczeniami, kombinowaliśmy na wszelakie sposoby. Pomagali wszyscy: rodzina, przyjaciele, a czasami nawet zupełnie obcy, życzliwi ludzie. 10 sklepów, po 5 kg, to już było coś!” 

Z kolei w latach 60.  klienci przychodzili do cukierni z własnymi ciastami, które odpiekano dla nich za drobną opłatą. Kolejne dekady w historii firmy to kolejne punkty sprzedaży, firmowe kawiarnie, zakłady produkcyjne i sukcesy.

 W 2021 r. Cukiernia Sowa świętowała setne urodziny Stanisławy Sowy oraz 75-lecie istnienia Cukierni Sowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz