Partnerzy portalu
Czy lubelska gastronomia będzie zwolniona z opłat za koncesję na alkohol? Lubelska gastronomia będzie zwolniona z opłat za tzw. koncesję na alkohol / fot. unsplash

Czy lubelska gastronomia będzie zwolniona z opłat za koncesję na alkohol?

Autor: Dziennikwschodni.pl Data: 28 stycznia 2021 10:49

– Apele o takie wsparcie słychać z obu stron politycznej barykady dzielącej Radę Miasta w Lublinie. Opozycyjny klub PiS chce całkowitego zwolnienia, o to samo prosi klub prezydenta Krzysztofa Żuka, ale sam prezydent proponuje jedynie zwolnienie z pierwszej raty i odroczenie terminu płatności dwóch pozostałych rat – pisze Dziennik Wschodni.

Jak podaje dziennik, zwolnienie gastronomii z opłat za tzw. koncesję umożliwia samorządom jedna z nowych ustaw covidowych, która weszła w życie w poniedziałek. To właśnie na nią powołują się miejscy radni, apelując o takie wsparcie lubelskiej gastronomii. 

– Na jej czwartkowe posiedzenie mają trafić dwa projekty uchwał w sprawie zwolnień. Jeden przygotowali opozycyjni względem Krzysztofa Żuka radni Prawa i Sprawiedliwości. Chcą całkowitego zwolnienia gastronomii ze wszystkich trzech rat opłaty za sprzedaż alkoholu do spożycia „na miejscu”. Ci, którzy już zdążyli zapłacić z góry za cały rok, mieliby dostać zwrot pieniędzy – czytamy w artykule.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Ci przedsiębiorcy, którzy dokonali całej opłaty za 2021 rok już w styczniu, dostaną zwrot 1/3 opłaty rocznej. Natomiast tym, którzy wpłacili pierwszą ratę, zostanie ona zwrócona. Zapowiadany przez prezydenta projekt uchwały nie zwalniałby przedsiębiorców z pozostałych dwóch rat (płatnych do końca maja i września), odraczałby tylko termin ich płatności do 31 października 2021 r – powiedziała dziennikowi Monika Głazik z biura prasowego Ratusza.

Czytaj więcej: Dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz