Partnerzy portalu
David Lynch obejmie patronatem kawiarnię w Polsce Jak podaje portal Elle.pl, słynny reżyser David Lynch obejmie patronatem kawiarnię, która powstanie w Jaworznie. / fot. unsplash

David Lynch obejmie patronatem kawiarnię w Polsce

Autor: elle.pl Data: 12 marca 2021 14:53

Jak podaje portal Elle.pl, słynny reżyser David Lynch obejmie patronatem kawiarnię, która powstanie w Jaworznie. Otwarcie kawiarni zaplanowano na luty 2022 roku.

O ile David Lynch zachwycał się polską architekturą podczas jednej z wizyt w Polsce, to zaskoczeniem wydaje się być pomysł objęcia patronatem kawiarni, która ma zostać otwarta w Jaworznie. Skąd wziął się taki pomysł, wyjaśnia portal Elle.pl.

- W 2016 roku członkowie Wspólnoty Betlejem działający na rzecz bezdomnych wyruszyli w pielgrzymkę zainspirowaną historią Alvina Straighta z filmu ,,Straight Story", którego reżyserem jest David Lynch. Członkowie stowarzyszenia postanowili zainspirować się filmową historią staruszka i wyruszyli na pielgrzymkę z Jaworzna do bazyliki św. Teresy w Lisieux we Francji - czytamy w artykule. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wiadomość o wyprawie dotarła do reżysera, który nie tylko objął pielgrzymkę patronatem, ale życząc uczestnikom szerokiej drogi, sfinansował ekipę filmową, która nakręciła relację z podróży. Co z tym wszystkim ma wspólnego kawiarnia? Wyjątkowe miejsce, które powstanie w centrum Jaworzna, ma upamiętnić wyprawę polskich pielgrzymów - dodaje portal. 

Czytaj więcej: Elle.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz