×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Dobro&Dobro Cafe: Pracujemy nad własną palarnią kawy
Sieć kawiarni Dobro&Dobro Cafe myśli o zbudowaniu własnej palarni kawy/ fot. materiały prasowe

Dobro&Dobro Cafe: Pracujemy nad własną palarnią kawy

Autor: Jakub Szymanek Data: 16 maja 2021 19:12 | Aktualizacja: 17 maja 2021 10:32

- Jednym z planów naszej sieci kawiarni jest zbudowanie własnej palarni - mówi Inna Yarova, współwłaścicielka Dobro&Dobro Cafe.

Horecatrends.pl: Jakie mają Państwo plany biznesowe związane z rozwojem marki Dobro&Dobro?

Inna Yarova, współwłaścicielka sieci kawiarni Dobro&Dobro Cafe: Na pewno ekspansja zagraniczna jest naszym celem. Chcemy, żeby udało się rozwijać kawiarnie w Czechach. Rozmawiamy jeszcze o kolejnych krajach, ale spokojnie podchodzimy do tego, z rozwagą. Gastronomia ma teraz kryzys, patrzymy na to i dlatego przemyślanie podchodzimy do rozwoju, bo teraz zastawiamy się, jak sobie radzić z działaniami w pandemii.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Chcemy też w 2021 roku popracować nad tym, żeby nasza każda kawiarnia pracowała dobrze, żeby wszędzie były zachowane nasze standardy pracy i podejście do gości.

Poza tym chcemy otworzyć nasze kolejne kawiarnie w takich najważniejszych strategicznych punktach w Warszawie i każdym dużym mieście w Polsce. Mamy zamiar jeszcze mieć 5 przynajmniej swoich lokali i jeszcze 16 franczyzowych.

Pracujemy też nad własną palarnią kawy. Obecnie współpracujemy z Coffeelab i można u nas kupić w kawiarniach oraz w sklepie online ich kawy w ziarnach oraz sprzęt kawowy. Własna palarnia kawy to duży koszt, także spokojnie i przemyślanie do tego podchodzimy. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić jeszcze w 2021 roku.

Zapewne lockdown wkrótce minie. Jak Pani zdaniem będzie wyglądać powrót do „normalności” w gastronomii?

Myślę, że druga połowa 2023 roku to będzie czas, kiedy wrócimy do normalność. Rok 2021 będzie dalej wyglądać tak jak teraz i będziemy działać w takim trybie jaki jest obecnie. W 2022 roku może trochę będzie łatwiej, ale rynek będzie musiał szybko przystosować się do zmian. Moim zdaniem w 2023 roku wrócimy do normalności, ale ona już będzie inna niż ta, którą znaliśmy sprzed pandemii.

Czytaj więcej: Polska sieć kawiarni chce podbić Europę (duży wywiad)

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz