Gdańsk: Właściciel dyskoteki zorganizował imprezę na 200 osóbPAP - 28 grudnia 2020 11:36


Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie właściciela klubu, który zorganizował imprezę na 200 osób. Przedstawiciel dyskoteki przekonywał funkcjonariuszy, że właśnie odbywa się tam trening tańca.

Jak powiedziała PAP w poniedziałek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, policyjni wywiadowcy 26 grudnia interweniowali dwukrotnie w jednym z klubów nocnych, w którym odbywała się impreza.

"Policjanci na miejscu interwencji zastali kilkanaście osób oraz przedstawiciela lokalu, który powiedział funkcjonariuszom, że w lokalu, który do tej pory był lokalem nocnym, prowadzony jest właśnie trening tańca, przygotowujący uczestników do zawodów, które mają odbyć się w lipcu przyszłego roku" - dodała Kamińska.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W lokalu, przy stoliku siedziały osoby, które piły różne napoje w tym alkoholowe, które wbrew obowiązującemu rozporządzeniu kupiły i spożywały w klubie.

Policjanci chcieli ukarać właściciela mandatem karnym, ale mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przejęcia mandatu.

"Dlatego policjanci w tej sprawie sporządzą wniosek o ukaranie do sądu w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń" - tłumaczy Kamińska.

Kolejna interwencja w tym miejscu miała miejsce chwilę po północy, według będących tam policjantów, w lokalu przebywało jednocześnie ponad 200 osób.

Organizator zaprosił chętnych w mediach społecznościowych na "wydarzenie taneczne".

Materiał zebrany w tej sprawie zostanie przekazany pod ocenę pracowników sanepidu, którzy mogą nałożyć na organizatora karę administracyjną w wysokości 30 tys. zł.

Policjanci skierują również wniosek do sądu o ukaranie właściciela za sprzedaż alkoholu i podawanie go klientom w lokalu. Za to wykroczenie grozi kara grzywny lub nagany.