×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Green Caffè Nero przekaże ponad 90 tys. zł na pomoc Ukrainie
W działania na rzecz Ukrainy zaangażowali się także pracownicy Green Caffè Nero w ramach szeregu inicjatyw oddolnych. Fot. Green Caffè Nero/Facebook

Green Caffè Nero przekaże ponad 90 tys. zł na pomoc Ukrainie

Autor: Oprac. KG Data: 01 lipca 2022 12:40

W ramach akcji organizowanej 24 czerwca, sieć kawiarni Green Caffè Nero przekazała 2 zł na cele charytatywne od każdej zakupionej kawy lub herbaty, a cała kwota została podwojona przez Fundację Caffè Nero, dając łączną sumę blisko 85 tys. zł.

Zebrane środki, w 100 proc. zostaną przekazane bez zbędnych opłat administracyjnych na 4 organizacje pomagające poprawić sytuację ukraińskich rodzin i dzieci.

- Wojna w Ukrainie trwa już czwarty miesiąc. Te pieniądze są potrzebne osobom, które zostały w kraju. Będą potrzebne także długo po zakończeniu wojny, co - jak wszyscy mamy nadzieję - stanie się szybko. Dlatego nie możemy ustawać w działaniach pomocowych. Z dumą przekazujemy ponad 90 tys. zł na 4 organizacje, które pomagają ukraińskim dzieciom i rodzinom. Nasz wybór organizacji, które wspieramy jest bardzo świadomy - mówi Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Fundusze przekazano czterem organizacjom niosącym pomoc dzieciom w Ukrainie

W ramach działań, Caffè Nero utworzyło Ukraiński Fundusz Pomocy, w którego składzie znajduje się ośmiu członków z zespołów  z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, w tym Adam Ringer oraz prezes Caffè Nero Group Gerry Ford - czytamy w komunikacie prasowym.

Komitet wybrał cztery organizacje niosące pomoc dzieciom w Ukrainie, którym przekaże zebrane fundusze:
- Ministerstwo Polityki Społecznej Ukrainy;
- Narodowy Specjalistyczny Szpital Dziecięcy Ohmatdyt w Kijowie;
- Fundację Głosy Dzieci;
- Organizację Ukraiński Anioł;

Poza Polską, Ukraiński Fundusz Pomocy Caffè Nero działa w krajach, w których operuje sieć kawiarni, tj. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji, USA i w Szwecji. W każdym z krajów zostały podjęte inne akcje, by wesprzeć te same organizacje.

W działania na rzecz Ukrainy zaangażowali się także pracownicy Green Caffè Nero w ramach szeregu inicjatyw oddolnych. Wielu z nich brało udział w wolontariacie, zorganizowali również zbiórkę żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby. Bariści przekazali także własne środki na konto Polskiej Akcji Humanitarnej - blisko 35 tys. zł. W ramach loterii i wyprzedaży garażowej zebrano 3,2 tys. zł wśród pracowników biura - ta kwota również zostanie podwojona przez Fundację Caffè Nero. Łączna pomoc ze strony Green Caffè Nero na rzecz Ukrainy wynosi ponad 91 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz