×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Green Caffe Nero zaprasza na rower
Green Caffe Nero zaprasza na rower; fot. mat. pras.

Green Caffe Nero zaprasza na rower

Autor: AW Data: 25 maja 2023 18:19

Nowa inicjatywa #zKawąNaRowerze Green Caffe Nero to seria aktywności rowerowych, np. wspólne wycieczki rowerowe z przewodnikiem różnymi trasami stolicy startujące z lokalu na warszawskich Bulwarach. Warszawskie kawiarnie będą również kontynuować cykl spacerów #zKawąPoWarszawie.

#zKawąNaRowerze Green Caffe Nero

Pierwsza wycieczka rowerowa odbędzie się w niedzielę 28 maja śladami warszawskiego kolarstwa torowego. Przy kawiarni na Bulwarach można już także oglądać wystawę „Warszawskie welodromy”. Zawisła ona w samoobsługowym warsztacie rowerowym utworzonym przy lokalu z którego można korzystać bezpłatnie.

− Kultura rowerowa jest w Polsce niezwykle rozwinięta. „Coffee ride” to nowa formuła spotkań dla rowerzystów, którą inicjujemy w Green Caffè Nero przy Bulwarach nad Wisłą w Warszawie pod nazwą #zKawąNaRowerze. Przyjemna rekreacyjna wycieczka rowerowa może być połączona z nawiązywaniem kontaktów i piciem dobrej kawy. W Green Caffè Nero idziemy o krok dalej – nie tylko proponujemy wypad z domu po ulubioną kawę – ale także inne aktywności takie, jak zrobienie autorskiego nadruku na koszulce rowerowej czy wzięcie udziału w rowerowej grze miejskiej. – mówi Ewelina Karpińska, head of Brand & Marketing Green Caffè Nero.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwsza wycieczka rozpocznie się od wypicia ulubionej kawy, by o godzinie 11:00 wyruszyć historyczną trasą warszawskich welo- i cyklodromów. Zakończy się na nadal istniejącym torze kolarskim Orzeł przy ul. Podskarbińskiej 11. Zaplanowany do pokonania dystans to 22 km w czasie około 2 godzin.

15 czerwca w godzinach 18:00-21:00 pod nazwą  „Sito na żywo” odbędzie się kolejne wydarzenie dla miłośników dwóch kółek. W kawiarni Green Caffè Nero Bulwary odbędzie się warsztat sitograficzny. Każdy uczestnik, który przyniesie koszulkę z naturalnego materiału będzie mógł stworzyć na niej własny sitodruk z rowerową grafiką. Organizowany cyklu #zKawąNaRowerze pokaże potencjał roweru wykraczający poza aspekt sportowo-rekreacyjny. Rower stanowi przede wszystkim pretekst do spotkania i odkrywania miasta z kawą w kubku lub w bidonie rowerowym.

Stałym bywalcom Green Caffè Nero dobrze znane jest cykliczne wydarzenie #zKawąPoWarszawie, prowadzone przez certyfikowanych przewodników i gości specjalnych. Pierwsze warszawskie spacery w tym roku już za nami. Pisarka Agata Tuszyńska przeszła razem z uczestnikami pierwszego spaceru śladami swojej rodziny w Gettcie Warszawskim, natomiast podczas spaceru ulicą Piękną spacerowicze podziwiali majstersztyk planistyczny rekonstrukcji Śródmieścia po wojnie. W ramach cyklu, w sobotę 27 maja o godz. 11:00 aktywni mogą również odkryć najciekawsze tajemnice Śródmieścia. Spacerowicze wyruszą ulicą Koszykową odkrywać tajemnice PRL i Śródmieścia Południowego. Uczestnicy wspólnie poszukają śladów wojny i pomysłowych elementów odbudowy, a także odkryją nieznane historie mieszkańców dzielnicy. Zwiedzana część stolicy doskonale obrazuje fuzję dawnej i nowoczesnej Warszawy, dzięki czemu można zrozumieć różne oblicza tego ciekawego miasta.

Wycieczki #zKawąPoWarszawie będą odbywać się co 2 tygodnie przez cały sezon aż do późnej jesieni. Za każdym razem wyruszą z innej kawiarni. Kolejny spacer zaplanowany na 3 czerwca przejdzie od ul. Puławskiej w stronę parku Morskie Oko, a spacer, która odbędzie się 21 lipca uczci obchody urodzin Pałacu Kultury i Nauki. Wrześniowy spacer przewidziany na 3 września będzie z kolei włączony w obchody Festiwalu Warszawa Singera.

Green Caffè Nero pamięta również o najmłodszych. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka kawiarnie w Warszawie przy ul. KEN, Al. Rzeczypospolitej, na Skoroszach, przy ul. Jana Kazimierza oraz przy ul. Konstruktorskiej, a także kawiarnia Tutti Frutti przy pl. Kościuszki we Wrocławiu w godzinach 11:00-15:00 będą gościć rodziny i zapraszać do wspólnej zabawy z animatorem. W planie są m.in. warkoczyki, bańki oraz warsztaty plastyczne.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz