×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kopia Starbucks w Rosji nazywa się Stars Coffee. Logo kawiarń wygląda znajomo
Stars Coffee zastąpi w Rosjii Starbucks. Syrena w logo sieci kawiarń jest w tradycyjnym rosyjskim nakryciu głowy. Fot. PAP

Kopia Starbucks w Rosji nazywa się Stars Coffee. Logo kawiarń wygląda znajomo

Autor: PAP Data: 20 sierpnia 2022 08:30 | Aktualizacja: 20 sierpnia 2022 08:44

Nowi inwestorzy stworzyli kopię sieci kawiarni Starbucks, która w piątek (19 sierpnia) rozpoczęła działalność w Moskwie pod anglojęzyczną nazwą Stars Coffee.

  • Starbucks zamknął swoje kawiarnie w Rosji w maju w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę
  • Nowi właściciele obiecali otworzyć wszystkie dawne kawiarnie Starbucksa w kraju pod szyldem Stars Coffee, a nawet poszerzyć działalność
  • Logo Stars Coffee przedstawia charakterystyczną syrenę z amerykańskiego pierwowzoru, ale w tradycyjnym rosyjskim nakryciu głowy - kokoszniku

Firma z siedzibą w Seattle była jedną z najbardziej rozpoznawalnych zagranicznych marek, które wycofały się albo zawiesiły swoją działalność w Rosji w reakcji na wywołaną przez Kreml wojnę.

Wycofanie się z kraju takich firm jak McDonald's, IKEA czy H&M miało być psychologicznym ciosem dla Rosjan, którzy przyzwyczaili się do wygód kultury konsumenckiej w zachodnim stylu, ale rosyjscy przedsiębiorcy dostrzegli w tym swoją szansę - skomentował portal Euronews.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak dodał, restauracje należące wcześniej do McDonald's otworzyły się jakiś czas temu w Rosji pod nazwą Smacznie i Kropka, a "tamtejsze menu pokazuje, że naśladownictwo jest najwyższą formą pochlebstwa".

Aktywa Starbucksa wykupił Junus Jusupow, popularny rosyjski raper, znany pod pseudonimem Timati, i restaurator Anton Pinski. Na czwartkowej konferencji prasowej nowi właściciele obiecali otworzyć wszystkie dawne kawiarnie Starbucksa w kraju pod szyldem Stars Coffee, a nawet rozszerzyć działalność. Stars Coffee importuje ziarna kawy z Ameryki Łacińskiej i Afryki, a inne potrzebne produkty pochodzą z Rosji - wyjaśnił Timati.

Od czasu wejścia na rosyjski rynek w 2007 roku Starbucks otworzył w Rosji około 130 kawiarni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz