×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Lagardère Travel Retail stawia na rozwój sieci Costa Coffee w Polsce i na Łotwie
Maciej Gajkowski, dyrektor sieci foodservice w Lagardère Travel Retail Polska. Fot. Materiały prasowe

Lagardère Travel Retail stawia na rozwój sieci Costa Coffee w Polsce i na Łotwie

Autor: Jakub Szymanek Data: 18 maja 2023 09:45

Chcemy dalej inwestować w rozwój marki Costa Coffee. W planach mamy już kolejne reinwestycje i otwarcia nowych kawiarni w równie prestiżowych i różnorodnych lokalizacjach. W sumie do końca tego roku chcemy otworzyć jeszcze 5 lokali pod naszym „nowym” szyldem - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Gajkowski, dyrektor sieci foodservice w Lagardère Travel Retail Polska.

Ekspansja Costa Coffee na polskim i łotewskim rynku kawiarnianym

Na czym polega masterfranczyza Costa Coffee?

Maciej Gajkowski, dyrektor sieci foodservice w Lagardère Travel Retail Polska: Obejmując mastefranczyzę Costa Coffee w lutym tego roku, przejęliśmy operacyjnie sieć 131 kawiarni w Polsce i 11 w Łotwie. W wyniku umowy Lagardère Travel Retail nabyła też ekskluzywne, 10-letnie prawo do rozwoju marki w tych krajach. Warto dodać, że nasza współpraca z brytyjską siecią rozpoczęła się już w 2008 r. w Czechach, gdzie Lagardère Travel Retail obsługuje dziś 60 kawiarni Costa Coffee i 60 automatów Costa Express. To właśnie doświadczenie z tej współpracy i zaufanie, jakim w jej wyniku obdarzyła nas Costa Coffee, stanowiło punkt wyjścia do rozmów o rozszerzeniu strategicznego partnerstwa. Ich efektem było powierzenie zarządzania siecią kawiarni w Polsce i Łotwie spółce Lagardère Travel Retail.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak oceniają Państwo pierwsze miesiące tego projektu?

Znakomicie. Zachowujemy wysoką dynamikę sieci sprzedaży, a integracja struktur organizacyjnych przebiega nadzwyczaj płynnie. Od czasu przejęcia udało nam się też otworzyć nowe kawiarnie w aż trzech różnych lokalizacjach: w biurowcu, w centrum handlowym i na lotnisku. Ta różnorodność odzwierciedla naszą strategię rozwoju biznesu – opartą na multikanałowości i dywersyfikacji. Jest też jednym z naszych największych wyróżników. Dotyczy to całego Lagardère Travel Retail. Działamy w praktycznie wszystkich segmentach rynku, projektujemy bardzo różne, szyte na miarę formaty, a nasze portfolio w Polsce tworzy dziś ok. 40 brandów.

Pierwszą z nowych kawiarni Costa Coffee otworzyliśmy w połowie marca w Miasteczku Orange w Warszawie. Lokal znajdował się tam już wcześniej, ale był niewielki i dzielony z recepcją. Powierzchnia nowej kawiarni to natomiast 180 mkw. Została ona zagospodarowana w szczególny sposób, z uwzględnieniem wyników konsultacji projektantki z pracownikami biurowca. Wnętrze utrzymane jest w pastelowej kolorystyce z elementami Costa Red, który jest charakterystyczny dla nowego designu Costa Coffee.

W nowej Costa Coffee w centrum handlowym Westfield Arkadia, również otwartej w marcu w Warszawie, dominują natomiast odcienie granatu i szarości z elementami naturalnego kamienia. To też nietypowy lokal, który leży między dwoma ciągami ruchomych schodów. Stworzenie komfortowej, funkcjonalnej kawiarni w tak „trudnej” przestrzeni było wyzwaniem, ale udało nam się mu podołać i myślę, że efekt jest bardzo ciekawy. Powstał nieduży bar, zaprojektowany jako kiosk, oraz sala konsumencka wygrodzona za pomocą specjalnych konstrukcji wijących się wokół schodów. Goście kawiarni mogą poczuć się bezpiecznie i zacisznie, mimo że nadal przebywają w samym centrum głównego ciągu pieszego galerii.

Ostatnia z trzech kawiarni Costa Coffee otwartych dotąd pod naszymi „skrzydłami” działa na lotnisku we Wrocławiu. Tutaj charakterystycznym elementem jest zamontowany ledon z nawiązującym do lokalizacji hasłem „Kawa i czas leci”.

Czytaj więcej Jaka jest strategia działania dotycząca masterfranczyzy Costa Coffee w tym roku i w kolejnych latach?

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz