Partnerzy portalu
Michał Pazdan: Uwielbiam kawiarnie. Piłkarz ma swoją kawę!
Kawa Pazdana w The White Bear to Mocny Strzał i Strzał Energii; fot. mat. pras.

Michał Pazdan: Uwielbiam kawiarnie. Piłkarz ma swoją kawę!

Autor: oprac. A.Wrona Data: 16 grudnia 2021 11:44

The White Bear, białostocka palarnia kawy,  zaprosiła do współpracy Michała Pazdana -  reprezentanta Polski , który od tego sezonu ponownie gra w barwach Jagielloni. W efekcie powstały Mocny Strzał oraz Strzał Energii – dwie kawy ziarniste, które piłkarz sygnuje swoim nazwiskiem.

Kawa Pazdana: Mocny Strzał

Kawa Mocny Strzał to 100% arabika pochodząca z Brazylii. Charakteryzuje się przyjemnym smakiem, w którym można wyczuć czekoladę, karmel, orzechy i kakao. Strzał Energii to natomiast mieszanka arabiki i robusty – kawa z dużą zawartością kofeiny, intensywna i aromatyczna.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Michał Pazdan: Uwielbiam kawiarnie 

– To nie dzieło przypadku, że padło właśnie na kawę. Ten produkt towarzyszy mi codziennie od wielu lat. Kawa służy mi nie tylko do dodania sobie energii przed treningiem, ale kojarzy mi się też po prostu – z przyjemnie spędzonym czasem i chwilą wytchnienia – mówi Michał Pazdan.

– Kawą interesuję się już od dłuższego czasu. Uwielbiam kawiarnie, które mają jakiś charakter, lubię próbować nowych smaków i różnych metod parzenia –

Piłkarz mówi, że jest stałym bywalcem białostockiej sieci the White Bear Coffee, gdzie serwuje się m.in. kawy przelewowe z segmentu speciality.

– To właśnie tam po latach spotkałem ponownie Marcina Zalewskiego, współwłaściciela Palarni i tak od słowa do słowa, postanowiliśmy, że zrobimy coś wspólnie – tłumaczy.

Palarnia kawy the White Bear

The White Bear to palarnia kawy na Podlasiu. Obecnie w Białymstoku działają też 4 punkty pod szyldem powstałej na jej bazie sieci kawiarni. Palarnia sprowadza ziarna z najlepszych plantacji świata, a później wypala je na miejscu w rzemieślniczy sposób. Dzięki temu kawa jest pełna smaku i aromatu, a w przypadku kaw speciality, czyli kaw najwyższej jakości – z łatwością można w nich wyczuć nuty smakowe charakterystyczne dla regionu uprawy. Ważną cechą zespołu the White Bear jest fakt, że zawsze szuka w kawie słodyczy i takie właśnie najchętniej proponuje swoim klientom.

– Michał pozytywnie zaskoczył mnie swoją wiedzą baristyczną, widać, że jest świadomym konsumentem, dla którego nie bez znaczenia jest to, co znajduje się w filiżance. Dlatego uczestniczył w każdym etapie produkcji swoich kaw. Wybraliśmy ziarna, które charakteryzują się naprawdę wysoką jakością. Następnie nasz roastmaster wypalił je w odpowiedni sposób, tak aby uzyskać właściwości, na których nam zależało – tłumaczy Marcin Zalewski.

Kawy Michała Pazdana są przeznaczone do parzenia w ekspresach automatycznych, kolbowych oraz w kawiarkach.

– Ich przewrotne nazwy nawiązują zarówno do właściwości kofeiny, jak i samej piłki nożnej, ponieważ wiemy, że kawa odgrywa dużą rolę w życiu wielu sportowców. Ale jesteśmy pewni, że posmakuje nie tylko im – zachęca Marcin Zalewski.

Kawy Mocny Strzał oraz Strzał Energii można kupić w sklepie internetowym mobilnybarista.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz