×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Orlen stawia na nowe punkty Stop Cafe
Orlen stawia na nowe punkty Stop Cafe; fot. shutterstock

Orlen stawia na nowe punkty Stop Cafe

Autor: dlahandlu.pl Data: 27 stycznia 2022 13:54

PKN Orlen chce uruchomić 30 nowych punktów Stop Cafe

Koncern w Polsce i na Litwie odnotował natomiast wzrost marż pozapaliwowych, przy spadku w Niemczech i Czechach. O 9 proc. wyższa była sprzedaż, w tym w Polsce o 12 proc., w Czechach o 6 proc., a w Niemczech o 2 proc., przy niższej sprzedaży na Litwie o 3 proc.

Stop Cafe - plany rozwoju

Na koniec 2021 roku w sieci detalicznej Grupy Orlen funkcjonowało 2881 stacji paliw, co oznacza wzrost o 26, w tym w Polsce o 8, w Niemczech o 4, w Czechach o 5 i na Słowacji o 9, przy porównywalnej liczbie stacji na Litwie. Tym samym koncern zwiększył swój udział w rynku czeskim i słowackim. W 2022 roku w segmencie detalu Orlen planuje ponad 30 nowych stacji paliw, rozwój sieci sprzedaży pozapaliwowej - ponad 30 nowych punktów Stop Cafe/Star Connect.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zysk netto PKN Orlen wyniósł w czwartym kwartale 2021 roku 3,2 mld zł wobec konsensusu na poziomie 2,91 mld zł. Przychody ze sprzedaży, pomimo spadku marż paliwowych na polskim rynku, wzrosły rdr o 76 proc. do 41,2 mld zł. EBITDA raportowana wyniosła w czwartym kwartale 5,56 mld zł, a rynek spodziewał się, że sięgnie 5 mld zł. W sumie koncern wypracował w ubiegłym roku 131,6 mld zł przychodów ze sprzedaży oraz 10,2 mld zł zysku netto - podał PKN Orlen w komunikacie.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz