Partnerzy portalu
Po apelu setki osób ruszyły kupić rurki z bitą śmietaną w najstarszym punkcie cukierniczym w Warszawie rurki z bitą śmietaną na Rondzie Wiatraczna w Warszawie; fot. facebook.com/RurkiZWiatraka

Po apelu setki osób ruszyły kupić rurki z bitą śmietaną w najstarszym punkcie cukierniczym w Warszawie

Autor: PAP Data: 06 listopada 2020 16:39

Grozi nam bankructwo, prosimy o pomoc - zaapelowali w czwartek właściciele jednego z najstarszych punktów cukierniczych w stolicy. Chodzi o bar z rurkami ze śmietaną na Rondzie Wiatraczna. Od tego momentu odwiedziły go setki osób. W piątek po południu wciąż ustawiają się przed nim kolejki.

"Jesteście z nami od 1958 roku, kiedy to dziadek Kostek wymyślił, że zamiast pączków będzie sprzedawał rurki z bitą śmietaną, potem długo opracowywał ciasto i w końcu przerobił starą maszynę do ubijania masła i zaczął używać jej do nabijania śmietaną chrupiących rurek" - czytamy w apelu opublikowanym w czwartek na Facebooku.

Właściciele zaznaczają, że bar przetrwał czasy PRL-u, a potem widmo wyburzenia pawilonów, w których się mieści. Teraz jego dalszemu funkcjonowaniu zagroziła pandemia. "Wszyscy przedsiębiorcy liczą straty i nie zanosi się na to, by było lepiej. Nasze rodzinne, tradycyjne przedsiębiorstwo ledwo dyszy. Zakaz spożywania posiłków na ulicy wbił nam nóż prosto w serce i mimo prób wyjścia z sytuacji obronną ręką dodawano kolejne obostrzenia. Niestety grozi nam bankructwo" - napisano.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Post został do tej pory udostępniony ponad 8 tys. razy, a pod grochowską cukiernią od czwartku widać kolejki. Masowy odzew warszawiaków na apel zaskoczył samych właścicieli, którzy pierwsze szacunki dotyczące liczby sprzedanych wyrobów mają podać w piątek wieczorem.

Mieszkańcy zaznaczają, że bar z rurkami na tzw. "Wiatraku" to dla wielu nieodłączna część mapy stolicy. "Przychodziłam tu jako dziecko, nigdy nie zapomnę tego smaku" - podkreślała pani Ania, czekająca w kilkunastoosobowej kolejce przed barem w piątek po południu.

Wewnątrz niewielkiego lokalu wystawiono też puszkę, w której zbierane są datki na czynsz i opłaty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz