Partnerzy portalu
Podręcznik ''Nowe ciastkarstwo'' Lukullusa będzie mieć aż 500 stron ''Nowe ciastkarstwo'' ukaże się w listopadzie tego roku. Fot. Lukullus/Facebook

Podręcznik ''Nowe ciastkarstwo'' Lukullusa będzie mieć aż 500 stron

Autor: KG/horecatrends Data: 09 października 2022 09:15

To jest pierwszy praktyczny podręcznik cukierniczy w Polsce: na 500 stronach, w 75 przepisach i 400 hasłach teoretycznych. To są receptury na wszystkie nasze ciastka: podane co do grama i opisane krok po kroku - poinformowała cukiernia Lukullus.

''To jest książka, o jakiej sami marzyliśmy, kiedy zaczynaliśmy pracę. Napisana z myślą o cukierniczkach i cukiernikach oraz wszystkich, którzy chcieliby nimi zostać. To jest nasza próba odnalezienia języka rzemiosła i nakreślenia mapy najprzyjemniejszego zawodu świata'' - napisali właściciele Lukullus. 

''Nowe ciastkarstwo'' ukaże się 19 listopada 2022 r. Książka będzie dostępna w cukierniach Lukullus oraz online z dostawą na terenie Polski. Będzie kosztowała 239 zł. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na swoich social mediach Lukullus zamierza uchylać rąbka tajemnicy co do zawartości publikacji. 

Lukullus tworzą Albert Judycki, wnuk założyciela cukierni Jana Dynowskiego, absolwent wydziału etnologii UW oraz cukiernictwa w paryskiej Le Cordon Bleu oraz Jacek Malarski: absolwent wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, a także cukiernictwa w nazywanej Harvardem gastronomii Ecole Gregoire Ferrandi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz