×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pogoda sprzedaje piwo. Kiedy rozpocznie się sezon piwny w tym roku?
Zdaniem Bartłomieja Morzyckiego to pogoda sprzedaje piwo i decyduje o tym, kiedy rozpocznie się sezon piwny. / fot. unsplash

Pogoda sprzedaje piwo. Kiedy rozpocznie się sezon piwny w tym roku?

Autor: oprac. JS Data: 30 marca 2022 16:16

Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie, przedstawił prognozy na sezon piwny 2022.

Jak powiedział Bartłomiej Morzycki, to pogoda sprzedaje piwo i decyduje o tym, kiedy rozpocznie się sezon piwny w tym roku i ile potrwa.  

– Mam nadzieję, że sezon piwny w tym roku zacznie się tak, jak powinien, czyli na przełomie kwietnia i maja. Liczymy na lepszą pogodę niż w poprzednich latach. Ograniczenia pandemiczne są znoszone. W praktyce ten sezon może być nieograniczony obostrzeniami pandemicznymi. To są na pewno te zjawiska, które należy zapisać na plus – powiedział dyrektor generalny ZPPP Browary Polskie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Piwo będzie droższe

– Natomiast prawdopodobnie rynek będzie dalej obciążony wzrostem cen, bo inflacja jeszcze bardziej się nasiliła i wzrost kosztów produkcji jest coraz większy, a co gorsza, wciąż mamy do czynienia z destabilizacją rynku i nagłymi zmianami takich kosztów jak ceny prądu czy paliw. Jest dużo ryzyk i wyzwań przed branżą i trudno prorokować, kiedy nastąpi stabilizacja rynku, a wszyscy bardzo chcielibyśmy tego i oczekujemy na poprawę – dodał Bartłomiej Morzycki.

Warto dodać, że restauratorzy już pracują nad otwarciem ogródków restauracyjnych.

Czytaj również: Przed lokalami powstają pierwsze ogródki gastronomiczne

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz