Prezes Lotte Wedel na EEC Online: Pijalnie Czekolady są "wysiłkiem" dla naszej firmy (wideo)www.portalspozywczy.pl - 29 maja 2020 12:11


Koronawirus mocno uderzył w gastronomię, która będzie się zmagać z jej skutkami jeszcze przez długi czas. Lotte Wedel działa w tym segmencie poprzez sieć Pijalnie Czekolady. Maciej Herman, dyrektor zarządzający firmy Lotte Wedel przyznaje, że w obecnych czasach Pijalnie to dla jego firmy wysiłek.

- Nie mamy planów zamknięcia Pijalni Czekolady E.Wedel, ale ten biznes to w tej chwili dla nas wysiłek - mówił Maciej Herman podczas debaty „Sektor spożywczy – branża strategiczna” w trakcie EEC Online.   

- Cały segment gastronomiczny nie radzi sobie dobrze i nasza sieć nie funkcjonowała przez ten okres od polowy marca. Mieliśmy sprzedaż detaliczną, ale generowaliśmy standardowe koszty, a przychody spadły do zera. Ten biznes został odblokowany 18 maja, ale ciężko powiedzieć jak się to będzie rozwijało, bo pierwszy dzień był niewiele lepszy od czasu, gdy nie działaliśmy i osiągnęliśmy nie więcej niż 10 proc. normalnej sprzedaży - mówi Maciej Herman.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wynika to ze tego, że konsumenci w Polsce mają obawy, żeby iść do restauracji i kawiarni i spędzić tam czas. Drugi powód jest taki, że nadal obowiązują pewne ograniczenia. Biznes ten w dłuższym okresie będzie dotknięty taką sytuacją - dodaje.

- Nie wiemy co będzie na jesieni, ale tak jak każdy kryzys ma swoje skutki, to ma też i możliwości jak np. w niestandardowych rozwiązaniach m.in. dowożenie produktów do domu – mówi też szef Lotte Wedel.

Podkreśla, że sytuacja punktów gastronomicznych w centrach handlowych też jest niełatwa. - Większość centrów handlowych potraktowała Tarczę Antykryzysową, która mówiła o obniżeniu czynszów w centrach, w ten sposób, że dotyczy to tylko sklepów detalicznych, a nie obszaru gastro. Te przepisy są nieostre, niejasne i cała branża gastro zmaga się z tym, aby to wynegocjować z centrami handlowymi – mówi Maciej Herman.

{film;17545}

Więcej na portalspozywczy.pl.