×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Puby jeszcze przez 18 miesięcy będą działać według przepisów covidowych
W. Brytania: Puby jeszcze przez półtora roku będą mogły sprzedawać piwo na wynos; fot. unsplash.com / Amie Johnson

Puby jeszcze przez 18 miesięcy będą działać według przepisów covidowych

Autor: PAP Opublikowano: 14 sierpnia 2023 20:58

Puby w Anglii i Walii będą jeszcze przez kolejne 18 miesięcy sprzedawać piwo i napoje alkoholowe na wynos - zdecydował brytyjski rząd, przychylając się do próśb branży o przedłużenie przepisów wprowadzonych w czasie pandemii Covid-19.

 

Puby sprzedają piwa na wynos

Możliwość sprzedawania przez puby piwa i alkoholu na wynos bez konieczności ubiegania się o dodatkowe zezwolenie została wprowadzona w czerwcu 2020 r., aby zapobiec ich bankructwom w związku z restrykcjami pandemicznymi. W czasie ich obowiązywania puby, podobnie jak inne lokale gastronomiczne, nie mogły przyjmować klientów wewnątrz, więc umożliwienie sprzedaży na wynos pozwalało na ich dalsze funkcjonowanie.

Rishi Sunak: "Usłyszałem brytyjski sektor pubowy głośno i wyraźnie

Obowiązywanie tych przepisów było w czasie trwania pandemii dwukrotnie przedłużane, ale ostatecznie miały one wygasnąć wraz z końcem września. Właściciele pubów apelowali jednak o to, by ich nie znosić, gdyż jak przekonywali, obecny kryzys kosztów życia jest równie dotkliwy jak pandemia. "Usłyszałem brytyjski sektor pubowy głośno i wyraźnie - pinty na wynos są bodźcem dla ich firm i naszej gospodarki. I dlatego pozostaną" - napisał w niedzielę na Twitterze premier Rishi Sunak, który osobiście jest abstynentem. W poniedziałek stacja BBC podała natomiast, że możliwość sprzedawania piwa i alkoholi na wynos przez puby pozostanie w mocy do końca marca 2025 r.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz