Partnerzy portalu
Skalski Cakes&Cafe wprowadziła się do Skende
Skalski Cakes&Cafe w Centrum Handlowym Skende w Lublinie. Fot. Materiały prasowe

Skalski Cakes&Cafe wprowadziła się do Skende

Autor: Oprac. KG Data: 20 grudnia 2021 13:20 | Aktualizacja: 20 grudnia 2021 13:23

Kolejny lokal Skalski Cakes&Cafe działa już w Centrum Handlowym Skende w Lublinie. Można tam kupić autorskie wyroby piekarskie i cukiernicze z zakładu ostrowieckiej, rodzinnej firmy Skalski.

Znakiem rozpoznawczym sieci pierkarnio-cukierni Skalski Cakes&Cafe są wnętrza z charakterystycznymi ''cegiełkowymi'' i drewnianymi elementami dekoracyjnymi. W ladach wyeksponowane są pieczywa, ciasta i torty Piekarni Skalscy, zaś w szafach chłodniowych - napoje, produkty czy gotowe dania od lokalnych, współpracujących z lokalami Skalski Cakes&Cafe, producentów.

Połączenie piekarniczo-cukierniczego butiku z kawiarnią

Choć wyroby Piekarni Skalski dostać można już w co najmniej kilkudziesięciu punktach sprzedaży w centralnej, południowej i wschodniej Polsce, to lokale Skalski Cakes&Cafe są formatem nowym, o charakterze handlowo-gastronomicznym.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Piekarska firma z Ostrowca Świętokrzyskiego konsekwentnie rozwija go od kilku miesięcy. Stanowi on połączenie piekarniczo-cukierniczego butiku z kawiarnią. Lokale Skalski Cakes&Cafe otwierają się od niedawna w dużych galeriach handlowych większych ośrodków miejskich centralnej i południowo-wschodniej Polski.

-  To mają być miejsca, w których można kupić pyszne ciasto i pieczywo, zjeść rzemieślnicze lody, robione przez nas, lub kupić przygotowany - w oparciu o naturalne produkty - posiłek. To dania na wynos, ale dalekie od fast foodu - przekonuje Anna Głowacz-Mazur, specjalistka ds. reklamy i marketingu Piekarni Skalski.

Rodzinna piekarnia z prawie stuletnią historią

Piekarnio cukiernie Skalski Cafe&Cakes obecne są już m.in. w warszawskich galeriach Targówek, Promenada czy Reduta, a także w kieleckiej Koronie i radomskiej Echo.

Mająca swoją siedzibę w Ostrowcu Świętokrzyskim Piekarnia Skalscy to jedna z najstarszych tego typu rodzinnych firm w regionie świętokrzyskim. Jej historia sięga co najmniej lat 30. zeszłego wieku, kiedy Ignacy Gierzkowski, założyciel piekarni, razem z żoną, prowadził piekarnię w Kunowie. Po wojnie małżonkowie uruchomili piekarnię w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zakład jest obecnie prowadzony przez ich wnuka, Grzegorza Skalskiego.

Piekarnia Skalscy prowadzi 42 punkty cukierniczo-piekarniczych, sklepy i kawiarnie w małych miastach województw świętokrzyskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i małopolskiego i przygotowuje się na wejście do Łodzi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz