Partnerzy portalu
Słodki KAFEJ otworzy się w Katowicach 10 września. Co będzie czekać po drugiej stronie lustra?
Słodki Kafej szykuje się do otwarcia 10 września. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Słodki KAFEJ otworzy się w Katowicach 10 września. Co będzie czekać po drugiej stronie lustra?

Autor: Katarzyna Gubała Data: 17 sierpnia 2022 10:20 | Aktualizacja: 17 sierpnia 2022 10:23

Słodki Kafej, drugi lokal właścicieli Kafeja otworzy się 10 września w centrum Katowic. To ma być magiczny świat słodkości, inspirowany Alicją w Krainie Czarów z deserami rodem z podwieczorku u Kapelusznika: minitartami, blondie i brownie, bezami, croissantami z ciasta półfrancuskiego z nadzieniem, cruffinami oraz pralinami.

Kafej, prowadzony przez Kalinę i Szymona Korusów od 7 lat, jest znany mieszkańcom Katowic oraz turystom i festiwalowiczom przyjeżdżającym do miasta z coffee speciality, efektownych śniadań, bajgli oraz wyrobów cukierniczych wśród których kultowymi są minitarty, bezy, ptysie, czy sernik baskijski.

W Słodkim Kafeju będzie pachnieć wyrobami z ciasta półfrancuskiego

Dla Słodkiego Kafeja, który powstaje właśnie przy ul. 3 Maja 10, głównej ulicy w Katowicach najlepszym określeniem byłaby patisserie, czyli cukiernia, ciastkarnia głównie z francuskimi wypiekami. Kalina Korus, która kreuje menu oraz słodkości Kafeja i sama też pracuje w swojej pracowni cukierniczej przyznaje, że najbardziej lubi po prostu określenie Słodki Kafej.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W nowym miejscu będą te wypieki, z których jesteśmy znani z Kafeja: desery sztukowe, czyli minitarty oraz blondie, brownie w różnych odsłonach, beza Pavlova, amerykańskie cookie, sernik baskijski, który jest naszym hitem, ale i inne serniki. Będzie pachnieć wyrobami z ciasta półfrancuskiego, które powstaje w naszej pracowni od podstaw. Kafej słynie ze śniadań, ale w Słodkim Kafeju będzie tylko jeden rodzaj śniadania - na słodko z croissantem i kremami własnego wyrobu - mówi Kalina Korus.

W nowym miejscu będą również powstawać praliny, którym Słodki Kafej chce poświęcić sporo uwagi. W Kafej dużą popularnością cieszyły się boxy ze słodkościami. W Słodkim Kafeju zakup słodkości na wynos zyska wyjątkową graficzną oprawę.

Na podwieczorku u Szalonego Kapelusznika 

Inspiracją do tego, jak będzie wyglądał lokal była sesja zdjęciowa w stylu Alicji w Krainie Czarów, jaką Kafej zrobił promując słodką ofertę na Wielkanoc 2021. Zdjęcia zrobiły furorę i są wciąż wspominane przez gości.

Sesja zdjęciowa w Kafej.

Stąd pomysł na wykorzystanie motywu Krainy Czarów w nowym lokalu.

- Nie jest to jednak dziecięca, bajkowa Alicja w Krainie Czarów. Chcieliśmy, żeby był to ''dorosły'' projekt, oddający psychodeliczny klimat podwieczorku u Szalonego Kapelusznika, ale nie brakuje zabawnych elementów, jak karuzela czy rury z gumami do żucia - mówi Kalina Korus.

Po drugiej stronie lustra

Przez witrynę do lokalu zaglądają zaciekawieni przechodnie. Robią selfie w lustrzanych drzwiach z różowym obramowaniem. Czego możemy się spodziewać wewnątrz Słodkiego Kafeja?

Słodki Kafej przy 3 Maja.

Projekt lokalu powstawał wspólnie z Pracownią Architektoniczną bro.Kat z Katowic. We wnętrzu dominują róż i zieleń oraz geometryczne formy. Kafej na swoich mediach społecznościowych uchyla rąbka tajemnicy, jak będzie wyglądać Słodki Kafej. 

Sercem lokalu jest lada w witrynami. Słodkim Kafej będzie głównie miejscem, gdzie można kupić wypieki, ale dla tych, którzy chcą je spożyć od razu, przy dobrej kawie czy herbacie, przygotowano kilkanaście miejsc siedzących przy czterech małych stolikach lub wspólnym okrągłym barze tuż obok lady. Lokal będzie czynny od wtorku do niedzieli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz