Partnerzy portalu
Starbucks sprzedaje kawiarnie w Rosji. Odkupi je rosyjski restaurator
Rosyjski restaurator Anton Pinskiy poinformował, że zostanie współwłaścicielem kawiarni Starbucks Corp w Rosji./fot. shutterstock

Starbucks sprzedaje kawiarnie w Rosji. Odkupi je rosyjski restaurator

Autor: MB Data: 17 lipca 2022 19:46

Anton Pinskiy, rosyjski restaurator zostanie współwłaścicielem kawiarni Starbucks Corp w Rosji - poinformował Reuters powołując się na publikację w Forbes Russia. 

Anton Pinskiy, rosyjski restaurator ogłosił, że zostanie współwłaścicielem kawiarni Starbucks Corp w Rosji - tak donosi Reuters powołując się na publikację w Forbes Russia. Poza tym restaurator miałby współpracować z raperem Timati i holdingiem Sindika.

Starbucks sprzedaje kawiarnie w Rosji

Jak informuje Forbes Russia Anton Pinskiy miał skontaktować się po raz pierwszy ze Starbucksem w marcu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wnioskując po tym, że teraz finalizujemy transakcję, złożyliśmy właściwą ofertę – cytuje słowa Pińskiego Forbes Russia, który miał skontaktować się ze Starbucksem w marcu br. 

Pod koniec maja 2022 sieć Starbucks ogłosiła, że opuszcza rosyjski rynek. Firma była obecna w Rosji przez niemal 15 lat, miała w tym kraju 130 sklepów obsługiwanych przez Alshaya Group i zatrudniała 2000 osób.

U​umowa kupna praw najmu kawiarni Starbucks może zostać zamknięta do końca lipca, a wszystkie sklepy będą wymagały zmiany marki.

Starbucks odmówił komentarza na temat publikacji Forbes Russia - informuje Reuters.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz