×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Stowarzyszenie Sommelierów Polskich ma nowego prezydenta i ciekawe plany na 2022
Tomasz Kolecki, nowy prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Fot. Tomasz Kolecki/LinkedIn

Stowarzyszenie Sommelierów Polskich ma nowego prezydenta i ciekawe plany na 2022

Autor: KG/horecatrends Data: 25 kwietnia 2022 09:55

Nowym prezydentem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich na kolejne trzy lata został Tomasz Kolecki, a dotychczasowy szef SSP, Piotr Kamecki, jest jego zastępcą.

Nowy zarząd Stowarzyszenia Sommelierów Polskich w planach na 2022 rok ma dynamiczny rozwój, wydarzenia ogólnopolskie i lokalne, sommelierskie konkursy, szkolenia, warsztaty i edukacyjne wyjazdy.

W czerwcu odbędzie się najważniejsze wydarzenie w kalendarzu Stowarzyszenia, czyli Mistrzostwa Polski Sommelierów. Konkurs będzie trwał w tym roku dwa dni, od 4 do 5 czerwca w hotelu Regent w Warszawie. Półfinały i finałowa gala Mistrzostw będą transmitowane online. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 maja.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

3 czerwca SSP przeprowadzi czwartą edycję konkursu Wino na Medal. Produkty na konkurs można zgłaszać do 20 maja. W tym roku po raz pierwszy do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy producenci i dystrybutorzy wina, niezależnie od tego, czy produkt jest przeznaczony na rynek gastronomiczny, czy jest obecny w sprzedaży bezpośredniej.

Kolejne zawody sommelierskie będą miały charakter lokalny. Konkursy Grand Prix zostanie zorganizowany kolejno: 4 września w Katowicach, 18 września w Gdańsku, a 4-5 listopada w Szczecinie. Zaś w terminie 15-16 października w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Polski Młodych Sommelierów.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz