Stołeczna kawiarnia #tag to wypadkowa przemyśleń i spostrzeżeń jej założycieli - Moniki Głuchowskiej i Mateusza Kwiatkowskiego, którzy poczuli potrzebę zorganizowania miejsca dedykowanego grupie cyfrowych twórców. I to takiego, jakiego dotąd nie było.
Kawiarnia #tag zlokalizowana przy ul. Prostej w Warszawie to miejsce skierowane do podcasterów, youtuberów, osób, które kreują treści w internecie, dla marketerów, influencerów...
- Współpracujemy również z pracownikami biur, którzy organizują u nas spotkania, szkolenia. W taki sposób ustawiliśmy przestrzeń w lokalu, żeby było to dla nich komfortowe. Mimo, że nie zamykamy się na nikogo, to jednak dla twórców treści internetowych mamy najwięcej atrakcji - unikalny wystrój, instaroom czy wypożyczalnię sprzętu - dodaje Mateusz Kwiatkowski.
Skąd pomysł, żeby stworzyć lokal, jakiego jeszcze nie było...?!?
- W dzisiejszych czasach trudno stworzyć unikalne, nowe miejsce. Wymaga to kreatywności ale i odwagi. Postawiliśmy spróbować i zaryzykować i cieszę się, że nasze założenia zaczynają się sprawdzać. Konsumenci cenią niestandardowe formaty w dobie zalewu masowych, powielanych konceptów - zapewnia Mateusz Kwiatkowski.
Jak twórcy #tag reagują na światowe trendy: zesto waste, wege, fit?
- W dużej mierze identyfikujemy się z tymi tendencjami. Dla nas dbanie o środowisko to nie moda a po prostu świadomość, dlatego m. in. nie mamy słomek w swojej ofercie. Na początku serwowaliśmy przekąski na otrębowych talerzach - i fajnie, że one się rozkładają, jednak generowały sporo śmieci, dlatego przeszliśmy wyłącznie na porcelanę. Poza tym wprowadzamy do oferty fit koktajle oraz wegetariańskie przekąski - dodaje.
Jaki jest najpopularniejszy hasztag, jaki wypływa z kawiarni #tag?
- kawiarnia #tag ;). Lubię tę nazwę, jest łatwa i przyjemna w komunikacji, pozwala nam na wiele gier słownych, bo słowo TAG jest popularne - mówi Mateusz Kwiatkowski.
Na kawiarnię składają się trzy różne scenografie, które różni od siebie zarówno zastosowanie odmiennych, nietypowych, wyrazistych materiałów oraz dobór trzech różnych zestawów kolorystycznych:
Strefa jasna - jest bardzo dobrze widoczna z ulicy i ma charakterystyczną kawiarnianą stylistykę. Otaczają je białe ścianki stworzone z betonowych bloczków.
Strefa niebieska - którą od reszty kawiarni oddzielają zasłony i ścianki wykończone setkami tekturowych kubków. Tę część można naturalnie wydzielić pod większe zamknięte spotkania i warsztaty. Lampy nad tą strefą przybierają formę dużych znaków # (hash).
Strefa ciemna - przez swoją lokalizację bardziej kameralna i przeznaczona idealnie pod spotkania biznesowe.
Nie przegap najważniejszych wiadomości
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.