×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Targi World of Coffee 2022 i Mistrzostwa Świata Baristów z Polką na podium
Targi World of Coffee 2022 i Mistrzostwa Świata Baristów z Polką na podium; fot. mat. pras.

Targi World of Coffee 2022 i Mistrzostwa Świata Baristów z Polką na podium

Autor: Anna Wrona Data: 29 czerwca 2022 15:00 | Aktualizacja: 29 czerwca 2022 15:04

Najważniejsze wydarzenie branżowe - targi World of Coffee już za nami. Podczas Mistrzostwa Świata Baristów Agnieszka Rojewska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Good Spirits Champion (nagroda za najlepszy koktajl alkoholowy na bazie kawy).

World of Coffee

W tegorocznej edycji targów World of Coffee, które odbyły się 25 czerwca 2022 w Mediolanie, padł rekord liczby uczestników (ponad 11000 osób z całego świata).

Wystawcy prezentowali m.in. kawę i ekspresy do jej parzenia. Jak co roku, na targach wystawiali się także producenci młynków i pieców do palenia kawy. Uczestnicy mieli szansę odnowić kontakty oraz odkryć innowacyjne produkty i rozwiązania dla branży.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Każde targi World of Coffee są tematycznie poświęcone innemu krajowi znanemu z produkcji kawy. Tegoroczne wydarzenie skupiło się na kawie gwatemalskiej.

Konkursy i nagrody

Wydarzeniu World of Coffee towarzyszyły najważniejsze branżowe konkursy. W Konkursie na Najlepszy Nowy Produkt 2022 wyróżniono produkty w dziesięciu różnych kategoriach, ocenianych na podstawie jakości i wartości dla branży. Przyznano również nagrodę Coffee Design Awards za najlepszy projekt opakowania.

Mistrzostwa Świata Baristów

Przy okazji targów odbyły się też wyczekiwane Mistrzostwa Świata Baristów w pięciu kategoriach, w tym w paleniu kawy oraz “latte art”.

Na podium znalazła się Polka - Agnieszka Rojewska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Good Spirits Champion (nagroda za najlepszy koktajl alkoholowy na bazie kawy). To kolejny punkt na długiej i imponującej liście tytułów Polki, która ma na koncie min. zdobyty w 2018 tytuł Mistrzyni Świata Baristów.

Sponsor BWT water+more

Dzięki wsparciu głównego sponsora organizacyjnego World of Coffee, firmy BWT water+more, każdy z ponad 350 wystawców mógł używać w ekspresach wody specjalnie uzdatnionej pod parzenie kawy. Uzdatnienie wody pozwoliło maksymalnie wykorzystać i podkreślić walory smakowe ziaren, bowiem woda ma niebagatelne znaczenie dla smaku kawy, o czym doskonale wiedzieli zgromadzeni na targach najlepsi bariści.

Tematyka wody przewijała się min. podczas wykładu pt. “How the best water can change the life of the barista” (“W jaki sposób odpowiednia woda może odmienić życie baristów”). Wykłady i warsztaty to kolejna nowość na targach World of Coffee, ale z pewnością organizatorzy będą trzymać się tego pomysłu w kolejnych latach.

Na zwycięzców Mistrzostwa Świata Baristów czeka ponadto także wyjątkowa nagroda dodatkowa. Wspólnie z Speciality Coffee Association firma BWT realizuje projekt charytatywny pod nazwą b.waterMission, polegający na budowie inteligentnych studni na terenie Gambii i Tazanii - krajów afrykańskich tradycyjnie znanych z uprawy kawowca. Ideą programu jest poprawa dostępu do wody ludności zamieszkującej na obszarach rolniczych, zmagających się z problemem suszy i brakującej liczby ujęć wody. Na cześć Mistrzów Świata Baristów, pięciu ze studni wybudowanych w ramach projektu zostaną nadane imiona tegorocznych zwycięzców. W gronie tym nie zabraknie Polki - Agnieszki Rojewskiej. 

World of Coffee powróci z kolejną edycją już za rok, tym razem wydarzenie odbędzie się w Atenach w dniach 22-24 czerwca 2023.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz