Partnerzy portalu
the White Bear Coffee otworzy 4 kolejne kawiarnie - w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Łomży Nowe kawiarnie the White Bear Coffee powstaną w Warszawie, Krakowie, Lublinie oraz Łomży. Fot. Materiały prasowe

the White Bear Coffee otworzy 4 kolejne kawiarnie - w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Łomży

Autor: KG/horecatrends Data: 18 października 2022 09:35

Sieć the White Bear Coffee szykuje się właśnie do otwarcia kolejnych czterech lokali: w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Łomży. - Mimo wzrostu cen kawy i nośników energii, nasze kawiarnie są pełne gości - wskazują właściciele tej sieci kawiarń.

Sieć the White Bear Coffee poinformowała o swoich planach na najbliższe miesiące. Wśród nich jest otwarcie czterech kolejnych kawiarń. 

- Kryzys? Mimo wzrostu cen kawy i nośników energii, nasze kawiarnie są pełne gości. Nie tylko mamy nadzieję, ale też intensywnie pracujemy nad tym, aby to się nie zmieniło - mówi Urszula Olechno, CEO sieci.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mimo kryzysu, Misiek nie zwalnia tempa

Franczyza the White Bear Coffee to obecnie 8 punktów, ale liczba ta wkrótce ulegnie zmianie. Nowe kawiarnie powstaną bowiem w Warszawie, Krakowie oraz Łomży. Dodatkowo sieć zyskała pierwszego multifranczyzobiorcę, który oprócz lokalu w Giżycku, prowadzić będzie drugiego Miśka w Lublinie - czytamy w komunikacie prasowym.

Wynik ten cieszy tym bardziej, że sama sieć powstała na krótko przed pandemią, rozwijała się w jej trakcie, a teraz, mimo zbliżającego się kryzysu, nie zwalnia tempa.

- Obecnie skupiamy się na tym, aby podnieść jakość obsługi i dać franczyzobiorcom narzędzia do pracy z własnym zespołem. Wychodzimy bowiem z założenia, że kawiarnia to nie tylko kawa, ale także serwis, uśmiech baristów, ich rozwój, profesjonalne podejście do gościa. Chcemy w tej kwestii wyznaczać zupełnie nowe standardy na rynku i w pewien sposób zniwelować skutki wzrostu cen - przekonuje Urszula Olechno.

The White Bear Coffee Liniarskiego.

Kawa drożeje - dlaczego?

Ceny kawy systematycznie idą w górę od blisko dwóch lat. Już w 2021 roku ceny ziaren najpopularniejszych odmian wzrosły nawet o 80%. Z jednej strony był to skutek pandemii i problemów globalnych łańcuchów dostaw. Ich przerwanie oraz znaczące zwiększenie się kosztów transportu doprowadziły do podwyżek.
Z drugiej strony doszły zmiany klimatyczne i związane z nimi ekstremalne zjawiska pogodowe np. susza w Brazylii, po której nastąpiły niespodziewane przymrozki.

Rok 2022 przyniósł pogorszenie całej sytuacji. Podobnie jak w innych branżach, termin inflacja jest tu odmieniany przez wszystkie przypadki. Wzrost cen paliw, a co za tym idzie, samego transportu, wzrost cen gazu i energii elektrycznej, a także kosztów pracy - wojna w Ukrainie odciska zatem piętno na wielu rynkach.

W efekcie arabika jest obecnie najdroższa od 10 lat, a popyt na nią, szczególnie w Europie, jest ogromny. Szacuje się, że 25% globalnej produkcji kawy wypijane jest właśnie na starym kontynencie.

- Przez długi czas koszty wzrostów ceny kawy braliśmy na siebie. Obecnie branża, jeśli tak jak my nie chce rezygnować z jakości, nie ma wyboru i musi włączyć w to klientów końcowych. Niestety nie mamy na to wpływu. Nasze doświadczenia pokazują jednak, że Polacy nie chcą rezygnować z picia kawy na mieście, ten trend rośnie i z pewnością nie wyhamuje. Naszą rolą jest teraz sprawienie, aby wybrali naszą sieć - wskazuje Marcin Zalewski, współwłaściciel the White Bear Coffee.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz