Partnerzy portalu
Tłumy w londyńskich pubach po złagodzeniu restrykcji W Anglii zaczął się drugi etap wychodzenia z lockdownu. Na razie puby i restauracje mogą obsługiwać klientów jedynie przy stolikach na zewnątrz / fot. unsplash

Tłumy w londyńskich pubach po złagodzeniu restrykcji

Autor: horecatrends.pl/PAP Data: 13 kwietnia 2021 08:59

W Anglii zaczął się drugi etap wychodzenia z lockdownu. Na razie puby i restauracje mogą obsługiwać klientów jedynie przy stolikach na zewnątrz. W poniedziałek w pubach trudno było znaleźć wolne miejsce.

  • W Anglii zaczął się drugi etap wychodzenia z lockdownu.
  • Na razie puby i restauracje mogą obsługiwać klientów jedynie przy stolikach na zewnątrz.
  • Pełne otwarcie nastąpi dopiero w trzecim etapie, czyli najwcześniej 17 maja.

W poniedziałek w pubach, przynajmniej w Londynie i innych dużych miastach, trudno było znaleźć wolne miejsce bez wcześniejszej rezerwacji. Zwłaszcza że, jak podało brytyjskie stowarzyszenie browarów i pubów BBPA, tylko 40 proc. lokali ma warunki, aby wystawić stoliki na zewnątrz.

Tym niemniej, w tych pubach, gdzie jest to możliwe, klienci pojawili się już w momencie otwarcia, mimo że chłodna pogoda nie sprzyja siedzeniu na zewnątrz. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rozpoczęty w poniedziałek drugi etap wychodzenia z lockdownu dotyczy tylko Anglii, bo pozostałe części Zjednoczonego Królestwa same ustalają tempo znoszenia restrykcji. W Walii, gdzie jest ono najszybsze, od poniedziałku również otwarto wszystkie pozostałe sklepy i punkty usługowe, a ponadto wznowione zostały stacjonarne zajęcia na uczelniach wyższych i dopuszczone są podróże do innych części kraju. Z kolei w Szkocji po przerwie wielkanocnej uczniowie szkół podstawowych i średnich wracają w pełni do nauki stacjonarnej, a w Irlandii Północnej przestał obowiązywać nakaz pozostawania w domach.

Poza tym w Anglii członkowie jednego gospodarstwa domowego mogą wyjeżdżać na wakacje na terenie Anglii i nocować w miejscach bez przestrzeni wspólnych, jak kempingi czy domki letniskowe, a także możliwe jest swobodne podróżowanie pomiędzy Anglią a Walią. Maksymalna liczba uczestników ślubów została podniesiona do 15, a pogrzebów - do 30, zaś osoby przebywające w domach opieki mogą przyjmować dwóch gości zamiast jednego.

-  Jestem pewien, że będzie to ogromna ulga dla właścicieli tych firm, które były zamknięte przez tak długi czas, a dla wszystkich innych jest to szansa na powrót do robienia niektórych rzeczy, które kochamy i za którymi tęsknimy. Wzywam wszystkich, aby nadal zachowywali się odpowiedzialnie i pamiętali w czasie, gdy kontynuujemy nasz program szczepień, o rękach, twarzy, przestrzeni i świeżym powietrzu, aby stłumić Covid-19" - powiedział Johnson nawiązując do rządowego sloganu z kampanii informacyjnej.

Johnson sam zapowiadał, że w poniedziałek wybierze się do pubu, ale zrezygnował z tego w związku z żałobą po śmierci księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz